Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen megoldást javasoltok?

Milyen megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk. Évente kb 2-szer 2 hetet töltünk Magyarországon, hogy az ottani rokonokkal, barátokkal találkozzunk. A rokonok, barátok szétszórva élnek az országban. Eddig mindig a szülőknél szálltunk meg, de ők egyre idősebbek, a mi családunk meg egyre nagyobb.

Valami megoldást keresünk a következőre:

-Egy hely, ahol mi 4-en + kutya tartózkodhatnánk évi 2x2 hetet

-Mindezt úgy, hogy egymást váltva látogatnának meg minket a rokonok/barátok, akik 1-2 éjszakát ott töltenének.

-Mindez valami kellemes környezetben lenne, grillezési lehetőséggel, esetleg medencével


Az egyik opció egy vendégház bérlése lenne. De ott nem repdesnének az örömért, hogy a vendégeink pár naponta váltanák egymást, ráadásul mindezt relatív spontán módon szeretnénk.

A másik opció, hogy veszünk egy nyaralót. Azzal a fő bajunk, hogy ki tartja rendben, amíg nem vagyunk ott. Meg nem nagytakarítással szeretnénk kezdeni, ha odaérünk. Illetve kicsit túlzásnak tartom egy nyaraló fenntartását évi 2x2 hétért.


Van valami más ötletetek?


2023. jan. 7. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb vendégházat bérelve, ha kifizetitek a több fő árát, nem hiszem, hogy lenne vele problémájuk.

Abban a verzióban lenne pofátlan, hogy kiveszitek 4 főre 4 fős áron, és folyamatosan többen vagytok ott.

2023. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én apartmant ill. komplett családi házat bérelnék. A foglaláskor őszintén elmondanám, hogy mi ezt így szeretnénk. Esetleg a "lakók" létszámánál a magatok létszámához add hozzá a legtöbbet, ahányan rokonként/barátként megszállnának nálatok. Pl. ti 5 fő vagytok, és eljön a rokon család éjszakára, akik szintén öten vannak, akkor 10 főre kérjétek a szállást.

Egyébként egy kisebb településen, egy kevésbé kihasznált szálláson szerintem ebből nem csinálnak problémát. Ha mindenki autóval közlekedik, simán lehetne falun is a szállás, ott a legolcsóbb, ott egész házat tudtok kivenni és mivel a legkevésbé kihasználtak, ott a legrugalmasabbak a szállásadók.


Abban teljesen egyetértek veletek, hogy nagy marhaság lenne ezért saját tulajdonú nyaralót venni. Azzal évente 48 héten keresztül csak a gond lenne, hogy 4 héten át vendégeket fogadhassatok.

2023. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen egy nagyobb (vendég)ház néhány hetes kibérlése lenne a jó megoldás, jelezve, hogy jövés-menés lesz. Ez azèrt fontos, mert eléggé rövid az állami póráz és a szálláshely üzemeltetőknek ma már jóval szigorúbban kell adminisztrálniuk, ki száll meg náluk, mint akár csak néhány éve.
2023. jan. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Utolsót kiegészíteném:


Ez pontosan így van. Apartmanház csak abban az esetben jöhet szóba, ha az ott lévő vendégeket is adminisztrálják. Ez azt jellenti hogy a szolgáltató okmányolvasással érkezteti a vendégeket. Ez minden magyar szállásadó számára kötelező, jogszabály írja elő. A másik, hogy "csak úgy" nem jöhet + vendég, mert idegenforgalmi adót kell fizetnie utána a szállásadónak.


Én inkább javaslom, hogy ne szálláshely szolgáltatót keressetek, hanem valami bérlet megoldást.

2023. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Őszintén, ha megteheted, hogy nyaralót veszel, nem értem miért zártad ki ezt az opciót. Kiadod azt a két hetet leszamitva és már csomó szolgáltató van, aki vállalja, hogy a bevétel x százalékáért intéz mindent a takarítástol a vendegfogadasig.
2023. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: tudsz ilyen szolgáltatót linkelni?
2023. jan. 7. 09:31
 7/8 anonim válasza:
Lakaskezelesre keress a googlen, azt bem tudom milyen régióban gondolkozol helyszinkent.
2023. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kibérelnék egy házat, s a többieket is arra biztatnám, hogy fogjanak össze és arra az időre, mikor együtt tudtok lenni, a közelben béreljenek ők is szobákat.
2023. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!