Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szoktatok " borravalót" adni...

Szoktatok " borravalót" adni panziójában? Ha igen mennyit? Két éjszaka 3 nap. Minden tökéletes volt! Személyzet, kiszolgálás! Finom volt a reggeli, ebéd!

Figyelt kérdés

2023. ápr. 12. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktunk. De te nyugodtan adjál mindenkinek. Megérdemled.
2023. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Kerekítsd fel a számlát.
2023. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1es! Csak egy kérdés volt!

Azért köszönöm a választod.

2023. ápr. 12. 20:55
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Igaza van az 1.-nek. Ezert tart ott a vilag ahol tart. Buszvezetonek is adsz, meg a boltban a penztarosnak is vagy a postan a postasnak?
2023. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Sörrevalót adok.
2023. ápr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4es. Igen nekik is szoktam! Pont ezért tart itt a vilag!!! 🙂


Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 13. 06:07
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem ertem miert faj egyeseknak, hogy masok mit csinalnak a sajat penzukkel. En nem szoktam boravalot adni, de azon nem akadok ki hogy masok meg igen.
2023. ápr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Én szoktam adni, sőt a legtöbbször előre is.

Pl. a recepción szoktam adni érkezéskor egy üveg bort vagy egy doboz bonbont. Nekem bőven megér ennyit, hogy utcai vagy panorámás szobám legyen.

De nem is volt még soha problémám egyetlen szobával vagy szállással sem!!


Ugyanott mások tűzfalra, vagy szeméttárolóra nyíló ablakkal kaptak szobát.

Szóval lehet fillérb.szónak meg szarevőnek lenni csak kérdés, hogy kifizetődik-e?!

2023. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

7-es kedvéért kicsit pontosítanám az 1-es válaszomat:


Valójában nekem nem fáj az, hogy a kérdező borravalót oszt, hanem ezért szimplán m e g v e t é s t érzek. Megvetést, mert a kérdező mellett úgy suhant el a rendszerváltás, hogy abból semmit nem értet meg.


Természetesen arra költi a pénzét, amire akarja. De láthatóan életében végre egyszer eljutott valamelyik panzióba, ahol épp úgy viselkedett és gondolkodtt, mint a szülei 30 éve. Közben nem érti, hogy a vendéglátás már régen nem hiánygazdaság, hanem egymással versengő vállalkozások sokasága. Európában nem véletlenül néznek értetlenül a vidéki magyar ember borravaló osztogatására.

És mondanék még egy őszinte dolgot: az eurrópai polgár nem alkalmaként jut el nyaralni, nem élete eseménye, hogy egyszer 3 nap 2 éjszakát volt egy gagyi panzióban. Az európai polgár hotelekbe jár, rendszeresen. Mert az életének szerves része, és mert megteheti.

Őszintén gondolom, hogy a kettő összefügg. Egy fejlett, értelmes társadalmat szeretnék, ahol az emberek polgárként élnek és gondolkodnak. De polgárrá csakis úgy lesz az ember, ha feladja a szülei falusi gondolkodását.

2023. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

9.

Rendkívül proli hozzáállásod van a vendéglátáshoz!

Csak felhívnám a figyelmedet, hogy a hozzád hasonló prolik miatt van KÖTELEZŐ BORRAVALÓ szervízdíj néven az éttermekben, hogy ne tudjátok megúszni a borravalót, vagy ha sokalljátok akkor eleve be se menjetek.

Amikor meg pl. európai vagy USA hajóúton voltam, ott az asztalokra volt rácsavarozva egy-egy tábla a felirattal, hogy mennyi a minimális borravaló amit KÖTELEZŐ adni.


Vagyis ha megvetést érzel, akkor kevesebbet tartózkodjál a tükör előtt!

2023. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!