Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A Vendégem rendszerbe van...

A Vendégem rendszerbe van arra lehetőség, hogy a vendég előre beszkennelje az adatokat ne a szálláshelyen a szállásadó?

Figyelt kérdés

A szálláshelyen elég lassú amikor 3 apartmanba jön vendég és mindenki egyszerre érkezik, nem egy csapat tehát addig " leültetem" a vendégeket mert nem tudok 3 apartmannal vendégeivel egyszerre foglalkozni.

Ha be lennének szkennelve az adataik (saját maguknak) előre, nem kellene ezzel húzni az időt.

Plusz macera hogy hiába viszem fel a vendégeket hogy pl 6 fő érkezik a személyi lenne a lényeg és nekem 10-ből 8x nem sikerül elsőre mert hibás, tükröződik vagy valamiért nem fogadja el.

Jóval egyszerűbb lenne ha otthon beszkennelnék és a szálláson nem töltenénk ezzel az időt. Főként azért mert GDPR okokból nem mondhatom nekik, hogy e-mailben küldözgessék nekem a fotózott személyiket.


2023. máj. 26. 10:41
 1/8 anonim válasza:
43%
Nincs rá lehetőség.
2023. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van mert voltak vendégeink akik mondták, hogy előre elküldték, csak nem tudták megmondani hogyan mert az unoka csinálta ( nem hozzánk, más szálláshoz)
2023. jún. 7. 12:30
 3/8 anonim válasza:
43%
Azt nem a vendég szkennelte be magának szerintem a vendegem.hu rendszerbe, hanem a szállásadó részéről valaki. Újra elolvastam a kérdésedet, hogy biztosan jól értettem-e, és szerintem igen.
2023. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem a szállasadó

Otthonról az unokák

és a szálláson már nem kellett, ez lenne a lényeg, mert nálunk pl. sokszor van hogy összevissza variálnak, hogy le van foglalva nem egyszerre érkeznek, a feleség 2 nap múlva jön, a testvér csak 1 éjszakát alszik ott stb. és elég nehéz megoldani, mert van aki csak éjfélkor jön, én mint szállasadó nem is találkozom vele ha el lenne küldve nem kellene őket sokszor hajkurászni, mert nem is ott lakom ahol a szállás van, nem tudják megmondani mikor érkeznek, kimennek a strandra úgy kell lesben állnom sokszor, hogy "elkapjam a vendéget". Oda mennek ahova akarnak csak jó lenne ha legalább elküldenék az adatokat, de sokszor nem siker még találkozni sem velük, mivel nem állok ott egésznap az ajtóba, hogy ki mikor érkezik ^^.

2023. jún. 7. 13:06
 5/8 anonim válasza:

Rosszul írtam előzőleg a válaszaimben. Van ilyenre lehetőség, de vannak előfeltételei. Azt hiszem, hogy amikor a szállásadó beírja a foglalást a vendegem.hu rendszerbe, akkor ott meg kell adnia a foglalást leadó személy e-mail címét. És erre az e-mail címre kaphat értesítést a vendég, hogy előre megadhatja az adatait. Ennek megint csak vannak ilyen-olyan előfeltételei azt hiszem, régebben néztem ezt és már nem emlékszem pontosan. Talán ügyfélkapu hozzáféréssel rendelkező vendégeknek adott ez a lehetőség.


Tehát bizonyos feltételek fennállása esetén a vendég otthonról is rögzítheti az adatait a vendegem.hu rendszerbe.

nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez elég macerás.

Főleg, hogy sok román vendégünk is van náluk meg alapból nem úgy működik a rendszer.

Sokszor a magyar vendégek sem reagálnak arra sem, hogy hány óra körül érkeznek, nemhogy bármit is kitöltsenek...

Van aki meg volt sértődve, hogy én szül. dátumot kérdezek tőle, meg tel számot, lakcímet, email címet, ő biztos nem fogja megadni.

Engem pont nem is érdekel, ki honnan jött,csak maradjon "rendben" a kecó, de a szabály az szabály, ha el kell kérni el kell kérni.

nov. 26. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem teheted meg hivatalosan, hogy elkéred szkennelve az adatait, de arra van lehetőség, hogy a vendég magának beszkennelje. Van erre egy app, amit le kell töltenie és abba be tudja vinni. Amikor felviszed az adatait a vendégembe, akkor az ott megadott e-mail címre a rendszer az érkezés előtt kiküld egy e-mailt, hogy ezt megteheti. Sokan nem bíznak benne, érthető okból. Nekem sem szokott sikerülni a szkennelés, 10 okmányból 9-et nem fogad el és a mobilon bevinni az adatokat rémálom. Érdemes a hátoldallal kezdeni, de ott is szerencse kérdése, hogy sikerül-e. A kezét kellett volna letörni, aki ezt az egészet kitalálta így.

Aki viszont nem akarja megadni az adatait, azt hivatalosan el kell küldjed! De talán jobb is így, mert ha kárt csinál, akkor legalább tudod, kin kell behajtanod. Van, hogy prosti foglal és megsértődik, mert ugye ott a kuncsaft adataira is szükség van. Na ilyenkor jobb is, ha nem jön, mert azok aztán tényleg tudnak kárt tenni.

febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is arra gondoltam, hogy elkérem szkennelve, hanem hogy mindenki szkennelje be magának (vagy nekem az is jó lenne ha leírnák az adatot) mert borzasztóan elegem van már, hogy "vadászni" kell a vendégekre.

Jön 10 fő 2-es csapatban akkor menjek 5x, de nem tudják, hogy a többiek mikor érkeznek.

Valaki jön hétfőn, mások csak kedden...

Gyanítom, hogy nem fogják előre szkennelni, sokszor hiába kérek annyit h kb érkezést írjanak,mert nem ott lakom... semmi.


Persze próbálok rugalmas lenni, de amikor 5x jönnek külön/nap és senki nem tudja megmondani ki mikor érkezik, azt nem szeretem.

Meg azt, hogy megvannak sértődve, hogy nekem ezt be kell írni, nem engem érdekel ki hol lakik/ hány éves... ez a szabály, nekem ez csak plusz munka, főleg ha valakivel nem találkozom és úgy kell "vadászni" rá, hogy be legyen írva.


Nekem sem sikerül sokszor, mert nem szkenneli be, román személyit meg persze nem ismeri fel, egyébként is dühösek a vendégek, hogy jönnek 10-en én vagyok egyedül és akkor forgassuk a személyit mert nem olvassa be.


Prostira még nem volt példa. Ált a szállás.hu-n foglalnak, és ott kér adatot.

febr. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!