Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Külföldi szállás lefoglalásána...

Külföldi szállás lefoglalásának menet hogyan működik?

Figyelt kérdés
Ha le foglalok külföldön egy szálást , és előre ki fizetem akkor ők fel hívnak telefon egyeztetni? Angolul és ha én nem tudom angolul akkor mi van? Vagy ha mikor megyünk honnan fogjak tudni hogy ki lett fizetve? Vagy hogyan működik ez?
2023. jún. 13. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hol foglalod. Én ált a bookingon szoktam. Ált egy részét levonják előre, másik részét a helyszínen fizeted. Nem hívogatnak.
2023. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Internet
2023. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hívtak fel.

Olyan volt, hogy emailben írtak valamit.

2023. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat ! A Bookingon nézegetem Én is a szállásokat, és még annyit kérdeznék hogy érdemes lefoglalni mondjuk ha én augusztus 10-re szeretném akkor azon a napon kötelező is meg jelenni ? Illetve ha ot vagyok akkor mit kell tennem mit mondjak a szállódnak?
2023. jún. 13. 11:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Szállósnak*
2023. jún. 13. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de ha nem jelensz meg is díjat számolhatnak fel (a foglalásnál látod, hogy meddig lehet ingyen lemondani).


Ha ott vagy bemutatkozol és megmondod h van egy foglalásod.

2023. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak felhivni, ha a booking-on lefoglalod. emailt fogsz kapni a foglalasrol.
2023. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Alábbiak fordulnak elő:

- fizetés a szálláson: ezt szokták kiírni, ilyenkor a kártyaadatok nem kellenek a foglaláshoz. A teljes összeget a szálláson fizeted.


- szálláson fizetsz, de a kártyaadatok kellenek: ilyenkor leellenőrzik, hogy valós-e a kártya. Leemelnek pl. 70 forintot, majd vissza is teszik.


- előre kell utalni a teljes összeget: ezek jellemzően az ilyen akciós szállások, csomagok. Jellemzően nem visszatérítendő.


- előleget kell fizetni, szintén több módja van: van, hogy a szállás magától levonja a kártyaadatok alapján a megadott határidőig mondjuk az összeg felét. De van olyan is amikor díjbekérő alapján történik az utalás.


Gondolom, Kérdező, te erre az utolsó lehetőségre értetted a kérdést. Nem, nem fognak telefonon hívni, hanem általában a bookingon megadott email címre kapsz egy teljesen hagyományos díjbekérőt (Tisztelt XY, ez az ön foglalási száma, a megadott dátumig erre a számlaszámra utaljon ennyi és ennyi összeget, Best wishes). Szállodáknál általában ők vonják le a pénzt, vagy a szálláson tudsz fizetni, ezt tényleg szolgáltatója válogatja.


Pro tipp: a foglalásaim oldalon le tudod menteni pdf-ben a foglalást és ki tudod nyomtatni. Ha olyan országba mész, ahol igazolni kell a szállást, ott már alapból egy jó dolog ha megvan (pl. USA, Oroszország [nem most, hanem általában], Kína). Érkezéskor:


- Good morning/afternoon/evening! I booked a room/bed/suite via booking dot com, my name is XY. (Jó napot/estét! Booking.com oldalon keresztül foglaltam egy szobát/ágyat/lakosztályt, a nevem XY) és odaadot a nyomtatott papírt, vagy megmutatod elektronikusan.

2023. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!