Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha foglaltam szállást a...

Ha foglaltam szállást a szállás.hu oldalon,és ugy alakult,hogy nem tudtam elutazni,akkor jogosan követelheti a kötbért a szállás?Nem valós címet adtam meg foglaláskor,és nem adtam meg más adatot, személyi szám Akkor,hogy tudná behajtani a ködbért?

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 05:23
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, jogosan. Összegttől függően egyébként fel is jelenthet és ip cím alapján megtalálhatnak, ugyanis ez minimum csalás, amit csináltál.
2023. jún. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A lakcímem véletlenül lett elírva,csak most tünt fel
2023. jún. 26. 07:33
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

#1

Ne írkálj már hülyeségeket, miféle "csalás" az ilyen ahol egy fütyi weboldalon kitöltött adatokról van szó és nincs belőle anyagi haszna sem? Jó hogy nem már btk-val és börtönnel ijesztgeted... :D

2023. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as hülyeségeket írt, mivel kárt okoztál a bérbeadónak, ráadásul "előre megfontoltan" mivel -eleve- hamis adatokat adtál meg.

Csak a bérbeadótól és a szállás.hu üzemeltetőitől függ, hogy miként lépnek fel a hozzád hasonló link emberek ellen.

2023. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

#4

Nézd, kár is ezt a hülye vitát hatványozni, a szállásbizniszben a fő szabály az hogy ha van előleg akkor azt bukja az ügyfél. Ha nincs előleg (vagy bankkártyás azonosítás), akkor a szállásadó kockázata hogy valaki nem túl korrekt módon viselkedik. Az egy dolog hogy köd esetére bért akarnak, de IP-címek lenyomozásával, meg hasonlókkal a kutya nem fog vacakolni, nem életszerű.

2023. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.

Részben neked is igazad van, csak egyre több az olyan ember, aki felelőtlenül foglalgat hamis adatokkal. A szállásadó meg elvárja, hogy ne csak hülyítsék, mert a kamu foglalásokkal elveszik a helyeket a valódi utazók elől, neki meg kárt okoznak ha nem tudja hirtelen másoknak kiadni.

(Az Ip.re nem is reagáltam)

2023. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy összeg és/vsgy elég elszánt és a foglalás feltételei tartalmazták, hogy fizetned kell, akkor elmaradt bevétel miatt fordulhat bírósághoz. Amit meg is fog nyerni és meg a perköltségeket, utazásokat, ügyvédet is fizetheted. Holt szezon idején van ideje a szállásadóknak erre. Fizesd ki a felét.


egy szállásadó

2023. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
A személyi számod, neved elég azonosító lesz, hogy megtaláljanak.
2023. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Keres fel egy ügyvédet. Ő megmondja a tutit.
2023. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BeefEater ***** válasza:
92%

Én csak az ötös ezen félmondatára szeretném felhívni a figyelmet:

"Az egy dolog hogy köd esetére bért akarnak"


Hogy segítsek is: Ha bármikor lemondható a szállásod akkor ne foglalkozz vele. Ha nem lemondható akkor általában a teljes szállásdíjat (vagy ami a foglalásban van) követelhetik rajtad. Nem hiszem, hogy ezért utánad mennének (akkor inkább kértek volna pénzt foglaláskor), de ha mégis, akkor lehet rá jogalapjuk.

2023. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!