Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Sokan, családok, párocskák...

Sokan, családok, párocskák miért mennek drága wellness hotelekbe, amikor nagyon drága?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömnek annyi anyagi problémája van, és képes személyi kölcsönből is menni nyaralgatni ide oda. Nem tudom mitől jó hogy sok százezerért köpenyben meg filcpapucsban flangálok egy vidéki város két medencéje között?

2023. jún. 27. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

A második részkérdésre a válaszom az lenne, hogy mert feltölt. Felvenni a filcpapucsot, köpenyt és a két medence között flangálni simán csak jó érzés. Azt érezni, hogy nem kell semmire sem figyelnem (mármint munkahely, mindenféle drámák stb.), csak magamra, hogy én jól érezzem magam. Meg a vidéki két medence közötti úton nagyon jókat lehet beszélgetni, ilyenkor születnek világmegváltó ötletek és a problémakibeszélés sokkal hatékonyabban működik egy beach bár szélén.


A másik, hogy kis társadalmunk elég túlhajszolt. Én véleményem szerint mindenkinek járna a pihenés valamilyen formában.


Ami viszont a személyi kölcsön részt illeti az elég kemény. Remélem, hogy csak a te környezetedben van egy rossz példa és ez azért nem általános. Frankó kis hotelek vannak, amihez nem kell személyi kölcsön, ha valaki inkább felveszi csak hogy nagyzolósabb helyre menjen - bocsánat - de meg is érdemli utána a törlesztőt.

2023. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Attól, hogy te nem tudod mitől jó (vagy csak nincs rá pénzed és soha nem voltál) más még csak élvezheti...
2023. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

1:

Érdekes, mert én irodai munkásként nem a döglést tekintem pihenésnek, hanem az aktív pihenést, pl. túrázás

2023. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

#3 Idézem: "mindenkinek járna a pihenés valamilyen formában"


Neked a túrázás a kikapcsolódás, másnak az általad döglésnek degradált pihenés. Érdekes.

2023. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért mennek, mert egy ilyen drága hotel kényelmes, szeretnek kikapcsolódni és mert mindenkinek jár a pihenés, feltöltődés.


Már régen bebizonyították, hogy a túl sok munka fáradttá és stresszessé tesz, a kikapcsolódás, pihenés jót tesz az egészségünknek, sőt a munkát is jobban tudjuk végezni, ha feltöltődve, újult erővel térünk vissza. A nyaralásról visszatérő dolgozók boldogabbak, egészségesebbek és több az energiájuk, sőt még a problémamegoldó képességük is jobb.


Az utazással kompenzálhatjuk a mindennapi életvitelünket, ha a munkánk fizikai jellegű, akkor érdemes inkább a pihenésre fókuszálni a vakáció alatt, ha viszont unalmas, monoton, egyhangú, akkor az aktív tevékenységek hoznak bennünket egyensúlyba.

2023. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kései Sirató ***** válasza:
84%

Mert egész évben dolgoznak. Ha egy hetet , vagy pár napot pihennek, azt igazán megérdemlik.


De sokféle okból kifolyólag is mehet valaki.

A kolléganőm pl. nászútra megy.

Ősszel a szülinapomat fogjuk megünnepelni egy drága hotelben, nekem az az igazi ünneplés, ha nem kell főznöm, és imádok úszni is.

2023. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Irigy vagy?
2023. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én nem cigizek, nem is kávézok, alkoholt sem fogyasztok, ennyit igazán megengedhetek magamnak.

Miért zavar téged, hogy mennek?


Ha olcsóbb panzióba mennek, akkor a különbözetet meg elköltik a strandon és más étteremben, semmivel sem járnak jobban anyagilag, ha jól akarnak lakni.

2023. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem :D Ha akarok mennék én is, csak nem látom sok értelmét
2023. jún. 28. 14:39
 10/14 A kérdező kommentje:
8 ez igaz, de én pl szeretek ilyenkor otthon maradni, és pl nagytakarítani
2023. jún. 28. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!