Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ez átverés? "ingyenes szállás"...

Ez átverés? "ingyenes szállás" de kauciót kér rá, ráadásul dolgozni is kell.

Figyelt kérdés

Pár napja futottam bele ebbe a hirdetésbe és úgy állok hozzá, hogy sajnos túl szép, hogy igaz legyen.

Szóval a következő a dolog.

Kanári szigeteken van egy lepukkantabb részen egy kis favella jellegű ház, két szintes + terasz, az alsó szinten van egy kis fürdőszoba, pici konyha, meg egy szoba amit én használhatok.

A felső szinten van két vendégszoba 2-2 főre, egy fürdőszoba, és egy nagyobb konyha meg egy terasz. A ház tetején lehet teregetni ahova vaslétrán lehet felmenni. Okes, hogy kanari szigetek, de tényleg picit leharcolt helyen van ez az egész. Picit csótányos is de állítólag volt irtás. Az alsó szint (ahol én lennék) ablaka egy szűk utcára néz a szembe levő ház falára, szóval 0 kilátás, csak a teraszról van egy kicsi.


Másik. A lakás booking.-on ki van adva, folyamatosan jönnek a vendégek 1-2-3 napokra átlagban. A dolog a következő. A szállás "ingyenes" cserébe mosni kell az ágyneműket és takarítani a vendégek után. Ráadásul kezelni az internetes felületen a foglalásokat, fogadni a vendégeket, foglalkozni velük. Ezért fizet a tulaj 150 eurot havonta és cserébe ingyen lehetsz ott a szálláson.


Ez szép és jó, viszont amikor felhívtam akkor közölte, hogy 800 euro kauciót is kérnek amit max 500-ra tudtam volna lealkudni, de ezt egyáltalán nem közölte az elején csak amikor már bemutatkoztam meg belementem, hogy tetszene. Ha ezzel kezdi lehet másképp fogadom az információt.


Másrészt szerződést ír, amit még mindig nem volt hajlandó nekem megmutatni csak ha "biztosra igent mondok" kiutazás költségét nem állják. Valószínűleg ha ott bármi probléma adódik nem adja vissza a kauciót. Részletesebb képeket is kértem az ingatlanról, de csak 1-2 felületes fotót kaptam. Mindenről nem küldött. Azt mondja most nincs ott senki aki le tudná fotózni.


Láttam a booking értékeléseken, hogy voltak ott mások is, akik fogadták a vendégeket, szóval más is dolgozott ott így, valami oknál fogva megszakadt ez a dolog, amikor rákérdeztem olyasmi jött le, hogy rossz viszonyban váltak el és kb 4,5 hónapot dolgoztak le ami ha kiszámolod kb kiadja a kauciót.


Átverés lehet, vagy jó ajánlat? Nem tudom eldönteni.

Kanári szigeteken egy ehhez hasonló lyuk szoba kb 350 euro ha hosszú távra béreled / hó.

Oké, hogy ő ingyen adja és fizet is, de akkor sem tudom eldönteni, hogy ez jó ajánlat, vagy sem. A kaució zavar össze. Amire mindig azt mondja mindenki, hogy visszaadja, de általában nem nagyon szokták visszaadni.


2023. jún. 29. 18:26
A kérdező szavazást indított:
átverés
jó ajánlat
19 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és mindkét szoba külön van kiadva, így a vendégek össze vissza jönnek folyamatosan kb 1-2 naponta.
2023. jún. 29. 18:36
 2/10 A kérdező kommentje:
Másrészt ha dolgozom ott, akkor egyáltalán minek a kaució? Főleg, ha azt mondja a csávó, hogy bizalmon alapul, nevetséges.
2023. jún. 29. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abból a szempontból nem átverés, hogy azt kapod, amit aláírsz. Viszont valószínűleg nagyon nem éri meg neked, ehhez ugye tudnod kéne, konkrétan mennyit kell dolgozni, és hogy hasonló munkával mennyit keresnél ott másik "munkaadónál", hogy ezt ki tudd számolni.
2023. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Egyetértek. Szerintem ez nem jó ajánlat. Nézd meg a hasonló munkák bérezését. Ez kb egy főállású meló, 1-2 napos vendégcserével ez napi 8 órádat kiteszi. Ha a szállásodért 350 eurót fizetsz máshol, és keresel máshol legalább 1000 eurót, jobban jársz, ha ilyen kapcsolt ajánlatokba nem mész bele.
2023. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehat ez nem ingyen szallas, hanem pocsekul fizetett munka, amibol a vacak szallast levontak.
2023. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Jelentsd az oldalon, ez nem szállás és nem is közölnek minden részletet.
2023. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez eléggé szarul hangzik. Úgy lenne okés hogy kapsz fizut a munkádért és a "csótánytanyát" mint juttatást kapod mellé. De ez a 150 ajró minden csak nem fizetés, inkább amolyan zsebpénz...
2023. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Maga a jelenség létezik, pl. a Workaway oldalon legálisan hirdetik, hogy munkáért szállást. Viszont a booking nem erre való, ez már eleve gyanús, miért ezt használja az erre való oldalak helyett?
2023. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kezdetnek annyit, hogy amennyiben kapnék a Kanári-szigeteken egy vécépucolói állást, szó nélkül adnám fel a jelenlegi panorámás irodai magyar munkahelyemet....


Szerintem maga az ajánlat is, a kaució is rendben van. Spanyolország kultúr hely, betartják a törvényeket, és tényleg nem léphetnek le a kaucióval. Ami természetesen azért van, mert rengeteg buta tróger él vissza azzal, amit ott kap.

Sajnálom, hogy nem linkelted be a hirdetés elérhetőségét, mert igy túl kamu az egész amit irsz.


Én a helyedben jobban aggódnék amiatt, hogy még a repjegy megvásárlásáig sem jutsz el segitség nélkül.

2023. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kezdetnek annyit, hogy amennyiben kapnék a Kanári-szigeteken egy vécépucolói állást, szó nélkül adnám fel a jelenlegi panorámás irodai magyar munkahelyemet...."

Aztán csodálkoznál, hogy nem tudsz megélni az ottani árak és a pocsék fizetésed mellett...


Kérdező, valószínűleg nem átverés, inkább csak gyanús az egész, illetve még ha be is tartanak mindent, amit ígérnek, akkor sem éri meg neked, nem jó ajánlat.

2023. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!