Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A szállodánál hogy működik ez...

A szállodánál hogy működik ez be-ki csekkoládnál?

Figyelt kérdés

Szóval most először megyek szülők nélkül itthon Magyarországon nyaralni 3 éjszakára barátnőkkel szállodába.

Leosztottuk a dolgokat hogy ki mit fizet és rám a szállás jutott.

Bocsi ha nevetséges vagyok de máskor mindig a szüleim intézték ezt,gőzöm sincs hogy van ez.

Szóval becsekkolásnál adnak egy papírt amit ki kell tölteni és oda kell adni a személyit, azt tudom. De csak annak kell aki nevén foglalva lett? (erre nem emlékszem hogy volt az elmúlt években). (Nem nagyon szeretném hogy lássák a személyimet a barátnőim mert azzal szivatnak hogy nagyon szar lett a képem rajta. :D ) Szóval ha úgy tudnám intézni hogy nekik ne kelljen ott lenni az jó lenne.

Illetve a legfontosabb a fizetés. A szállás nem kért előre fizetést szóval nem fizettem, majd ott akarok. Amúgy én foglaltam a nevemmel a szállást mert ugye én fizetek.

A végösszeg az 150ezer 3 embernek a 3 éjszaka. Összesen akkor ennyit kell fizetni vagy van még valami plusz költség ezen felül? Nem tervezünk a szállodában fogyasztani mert máshol fogunk enni mindhárom napon. A reggeli viszont jár, az akkor gondolom ebben az árban benne van már.

Illetve mikor kell fizetni? Becsekkoládnál is lehet vagy kicsekkolásnál kell? Illetve kicsekkolásnál mit mondok majd? :D

Bocsi ha nevetségesek a kérdések, valahol mindenki elkezdi.

18L



2023. júl. 14. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden vendégnek ki kell töltenie egy-egy papíron az adatait és a személyiket is jó eséllyel lefénymásolják.


A foglalási díjon felül idegenforgalmi adó van még pluszban, azt a foglalási díjjal egyben kell majd fizetni. Vagy a díj 4%-a, vagy fix összeg, 2-3-500 ft / fő / éj szokott lenni, csak 18 éven felüli vendégekre.


Nekem egy kis magánpanzió volt az egyetlen, aki érkezéskor elkérte előre a foglalási díjat. Mikor utsó reggel, reggeli után indultok haza, bőrönddel megállsz a recepción és mondod, hogy szeretnéd rendezni a szobák árát, ez és ez a szoba. Fogja kérdezni, volt-e minibárból fogyasztás. Foglalási díj plusz idegenforgalmi díj összeadja, megkérdezi, mivel fizetsz. Majd jó utat kíván.


Nem vagy nevetséges, fiatal felnőtt vagy, nálad 30 évvel idősebbek se tudják, ne aggódj...


Jó nyaralást Nektek!

2023. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle, nem ördöngősség. Nagyon sok felnőtt is ritkán csinálja, nincs mindenki képben vele. A szállodában mindent elmondanak a helyszínen.


Az igazolvány képe mindenkinek vacak, ha heccelnek vele a többiek, akkor mondd meg, hogy mindenki vegye elő és tartsatok igazolványkép szépség versenyt. Heccelni csak azzal lehet valakit, amire ugrik. Ha nem törődsz vele, akkor viccelődni sincs miért vele.


Arra készülj fel, hogy a kártyádon ne legyen limit, vagy ha van, akkor beleférjen a fizetendő összeg - és ha mást is veszel aznap előtte/utána, annak is bele kell férnie a napi limitedbe.


Azt sem árt tisztázni, hogy lehet-e kártyával fizetni, mert elvben ugyan kötelező, de kisebb helyek van hogy nem szeretik, illetve az is előfordulhat, hogy technikai hiba miatt pont nem lehet kártyával fizetni (egyes üzletekben akár hónapokig), bár egy szálloda valószínűleg nem nagyon trükközik ilyesmivel.

2023. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!