Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Idegenforgalmi adót munkavégzé...

Idegenforgalmi adót munkavégzés céljából megszálló embernek is kell fizetni?

Figyelt kérdés
Régebben hallottam olyat, hogy aki munka és nem nyaralás céljából veszi igénybe a szállást nekik nem kell idegenforgalmi adót fizetni. Igaz ez?
2023. júl. 30. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Így van, ilyen esetben nem kell.
2023. júl. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És azt mivel igazolom ha jön egy ellenőr hogy ők dolgozni jöttek, nem üdülni?
2023. júl. 31. 07:18
 3/10 anonim ***** válasza:
A munkaadójuktól kell kérni egy nyilatkozatot.
2023. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van erre vonatkozóan valahol link?

Több oldalt is olvastam de mindenhol mást olvastam.


(Több vendég is szokott érkezni munkavégzés céljából)

2023. júl. 31. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Annak nem kell fizetnie, akinek a munkáltatója helyben fizet iparűzési adót.

Tehát pl. jön A ember, aki a város legnagyobb szállodájának felújításánál cseréli az ablakokat, neki nem kell IFA-t fizetni.

2023. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Privát kérdésre: a helyitől kell kérni, (attól, amelyik a ti városotokban van) hiszen egyrészt azért szállnak meg a munkások, mert náluk dolgoznak, másrészt ők fizetnek iparűzési adót a városnak.
2023. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor ezt nekik nem kéne tudni?

Több szálláshelyen foglalnak szállást nem csak nálunk.

2023. aug. 2. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekik nem. Az IFA-t ugyan a vendégek fizetik maguk után, de az önkormányzat soha nem a vendégtől követeli, hanem a szállásadótól. A szállásadó érdeke, hogy ha kell fizetni, akkor a vendég fizessen, ha nem kell, akkor meg legyen igazolás róla.
2023. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Nem a vendégre gondoltam, hanem a #6-ra írtam (a helyitől kell kérni, (attól, amelyik a ti városotokban van) hogy nekik mint munkaadóknak nem kellene, tudni, hogy nekik az IFA-t nem kell megfizetni?


Én szállásadóként hallomásból tudom, hogy aki munkavégzés céljából jön nem kell IFA-t fizetnie, de pontos adatokat erről nem találtam.


#8" ha nem kell, akkor meg legyen igazolás róla"

Ezt kérdezem, hogy a munkáltatónak nem kellene tudnia arról, hogy nekik nem kell ifa-t fizetni? ugyanis a szállást és az ifá-t nekünk mint szállasadóknak ők fizetik, nem a vendég. Több helyen legalább 4 helyen foglalják a szállást és soha nem mondták, hogy máshol nem kérnek IFA-t tehát biztos, hogy a többi szállás is kiszámlázza nekik az ifa-t.

De én pontosan nem tudtam, hogy tőlük kell e IFA pénzt kérni, mert erre vonatkozóan nem találtam meg ahol normálisan le van írva, és igazolást sem kaptam tőlük a munkavégzésről. E-mailben lefoglalják a szállást és jönnek a vendégek, semmi más kommunikáció nincs velük.

2023. aug. 2. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell IFA-t fizetni a cég munkavállalójának, ha a cégnek van ott székhelye vagy telephelye, a jogszabályban ez van:


"Az adómentesség

31. § A 30. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adókötelezettség alól mentes:


c) * a közép- és felsőfokú oktatási intézménynél tanulói vagy hallgatói jogviszony alapján, hatóság vagy bíróság intézkedése folytán, a szakképzés keretében, a közszolgálati kötelezettség teljesítése, vagy a településen székhellyel, vagy telephellyel rendelkező vállalkozó esetén vállalkozási tevékenység vagy ezen vállalkozó munkavállalója által folytatott munkavégzés céljából az önkormányzat illetékességi területén tartózkodó magánszemély"


Tehát lehet olyan cég, akinek ott dolgozik a munkavállalója, de mégsem mentes.

2023. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!