Kezdőoldal » Utazás » Szállások » 18 év alatt van rá bármi mód,...

18 év alatt van rá bármi mód, hogy egyedül ott aludhassak külföldön egy szálláson?

Figyelt kérdés
A barátaimmal el szeretnék menni utazgatni európába, olcsó repülővel vagy vonattal, de nem csak egy napra. Olvastam, hogy 18 év alatt felnőtt nélkül nem lehet szállást venni. Vannak kivételek? Panziók? Hosztelek?

2023. szept. 25. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Te megkockáztatnád, hogy téged vesznek elő emiatt, pláne, ha valami történik, ha te lennél a szállásadó?
2023. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Hány évesek vagytok? A szüleitek simán elengednétek titeket kísérő nélkül?

Kiskorúként már a repüléshez is szülői engedély kell amúgy.

Mi most jöttünk haza Ciprusról, egy kis butikhotelben szálltunk meg, ahol keybox-os recepció volt.

Semmi papírt nem töltettek ki velünk, semmi iratot nem kértek, mivel egy takarító srácon kívül nem is találkoztunk senki személyzettel. Szóval ha felnőttként adtok meg mindenkit (vagy mondjuk szobánként 1-1 embert), akkor valószínűleg sosem derül ki, hogy gyerekek vagytok, de ez azért lehet gáz, ha valami bajba keveredtek, és kiderül, hogy hazudtatok.

2023. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
57%
Szerintem ne aludjatok ott ilyen korban egyedül sehol, pláne ha többen vagytok 18 alatt, hatalmas b@romság szerintem is, de ha ez kell ahhoz, hogy ne vegyenek elő titeket, és kerüljetek bajba külföldön, akkor ne, meg szüleitek sem hiszem, hogy repkednének örömükben. Ha nagyon szeretnétek külföldre menni, menjetek busszal, vonattal egy napra és este jöttök vissza, max a vonaton alszotok kicsit és mondjátok, hogy bulit tartottatok, ahhoz engedély sem kell ha 16 év felett vagytok.
2023. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb országban kell személyit virítani, de van kivétel pl. Dánia.
2023. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
4: ha előre ki van fizetve, akkor a legtöbb helyen nem kérik a személyit (most nyáron voltam pl Belgium, Franciaország, Hollandia, Németország, egyik se kérte).
2023. szept. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
5 vagyok, annyit tennék még hozzá, ezek kisebb helyek voltak, az egyik ilyen lockboxos megoldással, hogy még a tulajjal se találkoztunk. Azóta voltunk Csehországban rendes hotelben, ott kérték. Magyarok ugye mindig kérik elvileg.
2023. szept. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
A megoldjuk okosba sehol nem divat, es senkinek nem eri meg a torvenysertes. Hacsak nem egy random reszeg parasztemberrel beszelted meg a sajat nyelven.
2023. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
7: na de mi a törvénysértés? Mo-n jogszabály nem mondja ki, hogy 18 év felett lehet csak szobát kivenni (ez az adott szállás házirendjében van benne); más országban lehet nem így van. Nálunk kötelező elkérni a személyit, más országokban meg nem.
2023. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

már megint ez a magyaros okosban való megoldásra való törekvés.

Európában nem megengedett. Ne más kárára akarj kockáztatni.


Ha olyan bátor nyúl vagy, először próbáld ki ezt a célodat Líbiában megvalósítani, saját kockázatra. Vagy felejtsd el, ragaszkodj a kötelező érvényű szabályokhoz.

2023. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!