Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Igaz, hogy a teljes panzió...

Igaz, hogy a teljes panzió kevésbé népszerű, mint a félpanziós ellátás, vagy a csak reggelis, illetve az ellátás nélküli szolgáltatás?

Figyelt kérdés
Teljes panzió hátránya, hogy nagyobb kirándulást, programot nem nagyon lehet tervezni, mert az ebéd nagyon keresztülvágja a napot. Legfeljebb csak akkor tudom elképzelni, ha valaki kizárólag szállodán belül pihenni, esetleg welnessezni megy, de más programot nem csinál.

nov. 21. 09:35
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Igen, kevésbé népszerű, de inkább azért, mert minden nap egy éttermi szintű meleg ebéd eléggé megdrágítja a nyaralást.

Amit te írsz, az nem probléma, ui. ezek a meleg ebédek általában estebédek, vagyis este eszi meg őket a vendég. Annak tényleg semmi értelme, hogy 8-9 között reggelizzen, aztán összekészülődjön és délre meg haza kelljen érnie ebédre.

Ilyenkor reggeli után szendvicset vagy más hideg ételt szokott vinni az ember (vagy menet közben vesz ilyesmit), délután vagy estefelé hazaér, lerakodik, kicsit kifújja magát, majd lemegy meleg estebédet enni.

Mi egyszer egy bakonyi kis faluban vettünk így igénybe szállást, nagyon szerencsés megoldás volt. Napközben kirándultunk, este a szálláson meleg ételt ettünk.

nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy van, ahogy írtad. Felesleges, nem népszerű, ha nem töltik ott a vendégek az egész napot.

Ha egy nagyobb területű, elzárt nyaralóhelyről van szó, ott meg kevés. Ott inkább all-inclusive szolgáltatás kell.

nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
1- amit te írsz, az a félpanzió: reggeli + meleg vacsora.
nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Továbbképzésen, ahol egész nap a szállodában voltunk, volt teljes panzió. Svédasztalos. Alig bírtuk megenni a vacsorát két kiadós étkezés után. Bőven elég a félpanzió, sőt... Én az önellátás híve vagyok, de mindenki másképp működik.
nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az esetek többségében inkább apartmant foglalunk, mert akármikor esünk be kirándulás után, tudunk főzni tésztát vagy valami más egyszerű ételt, reggel meg van hogy necces, ha mondjuk csak 7-től vagy 8-tól lehet enni, mert van hogy korán kell indulnunk, hogy megcsináljuk, amit szeretnénk. Persze magashegyi menedékházakban általában úgy igazítják az ellátást, ahogy általában a túrázóknak, mászóknak jó, ott nyilván kérünk félpanziót, esetleg elvitelt is.
nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a teljes panzió az ami kevésbé népszerű, az csak következménye annak, hogy viszonylag kevesen vannak aki csak egy kellemes szálláshelyre vágynak, és jól érzik magukat helyben. Jellemzően nem csinálnak napi programot. Ők inkább teljes panziót kérnek.
nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan napkozis tabor filing, felnott emberek meg tobb szabadsagra vagynak idoben es valasztasban.
nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7., de másoknak is. 66 éves vagyok. Napjainkban nem tudom, mi a szokás, pedig nyitott szemmel járok.

Boldogult ifjúkoromban sok olyan pihenni vágyó volt, aki pl., vállalati üdülőben töltött el egy hetet, de sok utazási irodánál is lehetett programok nélküli útra befizetni, amiben csak az utazás és szállás volt.

Gyermekként én is töltöttem el több alkalommal is ilyen módon egy-egy hetet (nekem unalmas volt, csak személyes tapasztalat miatt írom.)

Lehet, megváltozott a világ, és mára nincs igény rá.

nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!