Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Külföldi utazás szállás stb...

Külföldi utazás szállás stb stb hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Voltam már külföldön de utazási irodával! Most utazási irodával szeretnénk menni de sajnos nem tudom a menetét mi hogyan történik, a repülőjegyet le foglalom azt online küldik ki vagy hogyan zajlik? Illetve a szállás foglalás hogyan történik? Mivel nem tökéletes az angol tudásom attól tartok hogy hogyan fogom őket fel hívni ha transzfer kellene a repülőtére hogy el vigyen minket a szállásra
jan. 4. 20:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat utazási irodán nélkül* szeretnék menni!
jan. 4. 21:00
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A repülötársaság saját oldalán lefoglalod a jegyet. Hozzáadod a neked megfelelö poggyászokat, ha akarsz veszel ülöhelyet.

Ha olyan társaság, mint pl. Emirates, akkor ott foglalhatsz szállást is.

Ha nem olyan, akkor pl. a bookingon kiválasztod a számodra megfelelö szállást. Ami lehet Airbnb, apartment, hotel, önellátástól kezdve egészen all inclusive-ig. Töled függ.

A végén hozzáadod a transzfert. Vagy mehetsz taxival vagy tömegközlekedéssel. És várod az utazást.

Minden infót el fognak küldeni e-mailban. Azt meg a Google segít lefordítani, ha nem érted.

jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A repülőjegyet online foglalva a beszállókártyát általában e-mailben küldik, ha appon keresztül veszed (mondjuk Wizzair), akkor a beszállókártyát is az appba kapod.

A szállást én bookingon szoktam foglalni, még mindig flottul ment minden, pedig Európán kívül is többször voltunk.

A transzfert viszont sosem intéztem még telefonon "élőszóban"...

Vagy megoldottam busszal/taxival/gyalog stb., vagy már a foglaláskor megállapodtam a szállásadóval, ha volt ilyen opció, akkor írásban (e-mail, sms) kommunikáltunk.

Egyébként a férjem elég alapszinten beszéli az angolt, de szerintem még ő is elboldogult volna, ha muszáj lett volna egyedül megoldani. Tudod, aki meg akar érteni, az meg is fog 🙂

Hová utaztok egyébként?

jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Párizsba szeretnénk , de félek neki vágni 😅pedig nagyon szeretnék menni
jan. 4. 21:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem kell tökéletes angoltudás Párizsba.
jan. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Elég elveszettnek tűntök, úgyhogy inkább menjetek csoporttal, idegenvezetővel!
jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os ez nem elveszettség , kiváncsi vagyok a tapasztalatokra , nyílván nem fogok úgy repülőre ülni hogy “hát majd lesz valahogy”

Mindekinek macerás az első saját szervezésű utazása! Minek kommentálsz ide ??? Ha nem tudtál egy normális választ írni??

jan. 8. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert szemmel láthatóan nem vagy elég talpraesett ahhoz, hogy elboldogulj odakint. Minket pl az első saját szervezésű utunkon nem várt az előre lefoglalt transzfer, úgyhogy este 11 körül rohangáltam fel-alá, mint egy mérgezett egér telefonnal a kezemben a ciprusi reptéren.


Ha gyakorikérdéseken kérdezgeted, hogy hogyan kell szállást lefoglani, meg repülőjegyet venni, ráadásul egy idegennyelvet sem beszélsz jól, akkor mit csinálsz, ha


1. valami gáz van a szállásfoglalással

2. eltévedtek

3. nem jön a transzfer

4. ne adj Isten valaki kórházba kerül (nálunk volt ilyen is...)

5. ellopják valamiteket

jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok, szerintem is gondold át, hogy mennyire vagy talpraesett krízishelyzetekben és mitől félsz.

Akivel mennél, az veled egy tapasztalati szinten van, esetleg rá számíthatsz, ha probléma merül fel, vagy inkább őt is neked kell istápolnod? :)

Annyiban igaza van az előzőnek, hogy elég alap dolgokon aggódsz egyelőre. A mi első saját szervezésű utunk Mexikó volt, és én bizony úgy álltam hozzá, hogy ketten a férjemmel csak megoldunk minden felmerülő problémát, ha kell, maximum improvizálunk :)

(Pedig ő csak alapszinten beszélt angolt, én pedig máshoz szokott középfokon 😀)

Egy Párizs azért nem tűnik olyan vészesnek, lényeg, hogy valahogy legyen megoldva a nyelv kérdése (akár Google fordítóval), és legyen elég pénzetek vész esetére, mert tapasztalatom szerint az adja a legnagyobb biztonságérzetet. Na persze nem arra gondolok, hogy aranyakkal meg készpénzzel kell mászkálni a gettókban 😀

Ha menni szeretnél, akkor szerintem ne akarj mindent itthonról lefixálni, csak fejben legyen meg, hogy mit és hogyan tervezel, a többi úgyis adja magát, ha muszáj megoldani, akkor úgyis meg fogjátok oldani! Legfeljebb drágábban, mint szükséges lenne, de a saját szervezést is be kell gyakorolni :)

De legrosszabb esetben tényleg ott vannak a szervezett utak is, az sem Isten ellen való vétek...

jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Látnivalók oldalait csekkold előre, mert van ahova előre kell jegyet venni (Párizst nem tudom ugyan pontosan, ott ezer éve nem voltem).
jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!