Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akik tapasztaltak már külföldi...

Akik tapasztaltak már külföldi utazás, szállás foglalás ügyében, túlparázom a dolgot?

Figyelt kérdés

Foglaltam egy szállást egy szálloda hivatalos honlapján, amire kaptam egy kicsit gagyi automatikus visszaigazoló e-mailt. Írtam nekik emailt a kontant email címükre, amire nem válaszoltak azóta se. Megpróbálkoztam hogy írtam a facebook oldalukra is, elolvasták az üzenetet, de arra sem voltak képesek egy választ írni.


Feleslegesen parázom túl.

Csak attól félek, hogy oda megyek, aztán valami folytán majd nem bírnak nekem szállást adni. De amúgy a foglalást igazoló automata email ott van a fiókomban.


Egyébként egy francia világvárosban egy ránézésre színvonalas szállodáról van szó.


2023. jan. 14. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire parázol miért nem hívod fel őket?
2023. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az érdekes, hogy nem válaszolnak az emailedre.

Nem sokszor, de előfordult már, hogy valami miatt utazás előtt emailt írtunk a szállodának és mindig válaszoltak rá.

Szerintem ez minden normális szálláshelyen elvárt, hogy a leendő vendéggel kommunikálnak, ha szükség van rá.

2023. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
72%
Miért a "szálloda hivatalos honlapján" foglaltál? Vannak megbízható oldalak ahol válogathatsz több 100 szállás közül. Egy kamu honlapot nem nehéz összehozni. Remélem nem fizettél előre. Persze nem biztos, hogy kamu. Ez csak egy vélemény.
2023. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Milyen nyelven írtál nekik? Mert a francia világvárosban nem biztos, hogy beszélnek magyarul. Amúgy a hármas válaszolónak igaza van, miért nem megbízható oldalról vásárolsz?
2023. jan. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Természetesen angolul írtam.


Gondoltam én kis buta, mi lehetne jobb annál, ha első kézből náluk foglalok?


Egyébként ez az egyetlen olyan weboldal az interneten, ami a hivatalos weboldaluk lehet.

2023. jan. 15. 08:44
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként az automatikus e-mail levelezőszervere amiről visszaigazolást küldtek, egy olyan cég oldalára mutat vissza, akik már 2003 óta ilyen automatizált szállásfoglalási rendszerek fejlesztésével, és értékesítésével foglalkoznak.
2023. jan. 15. 09:23
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként az automatikus e-mail levelezőszervere amiről visszaigazolást küldtek, egy olyan cég oldalára mutat vissza, akik már 2003 óta ilyen automatizált szállásfoglalási rendszerek fejlesztésével, és értékesítésével foglalkoznak."


Az önéletrajzukat vagy a családi állapotukat esetleg nem nézted meg az ott dolgozó személyzetnek? Ha ennyire paranoiás vagy ne utazz a falutáblán túlra. Egyébként mi gond lehetne főleg ha világvárosba mész nem 1x voltam úgy hogy nagyobb városban aznap délután foglaltam le a szállást.

2023. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy paranoiás vagyok, mikor életemben először utazok egyedül egy teljesen idegen helyre, és nem ott helyben akarok szarban maradni.
2023. jan. 15. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor telefonálj oda...
2023. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi volt a “kicsit gagyi automatikus visszaigaoló e-mail”-ben?


Ha automatikusan visszaigazolták a foglalásodat, akkor mi a kérdésed hozzájuk?


“nem válaszoltak azóta se”


Mennyi ideje nem válaszolnak? Mennyi idő van a foglalásod időpontjáig? Mit kérdeztél tőlük?


Előfordulhat, hogy kevesen vannak, nagyon elfoglaltak, sok levelet kapnak és az alapján rangsorolnak, hogy kinek mikor válaszolnak, hogy mennyire sürgős a kérdés.

Előbb azoknak válaszolnak, akiknek a foglalása közelebbi időpontra szól, míg akinek még odébb van az utazása, azt későbbre hagyják.


Illetve nézted a spam mappában is? Előfordulhat, hogy véletlenül spambe teszi a levelüket a levelező rendszered.

Sajnos előfordulhat, hogy náluk is spambe került a leveled. Ezzel nehezebben tudsz mit kezdeni. Próbálj más kontaktot keresni hozzájuk, pl. telefon.


“Természetesen angolul írtam.”


Neked lehet, hogy természetes, de a franciáknak nem természetes az angol. Még egy szállodában sem biztos, hogy mindenki beszél angolul, illetve elég nacionalista nép, egészen máshogy viszonyulnak hozzád, ha angolul beszélsz hozzájuk, mint akkor, ha franciául.

Állítólag ez már sokat javult a közelmúlthoz képest is, egyre többen és hajlandóbban beszélnek nyelveket, de azért számíthat.

Bár egy komoly szállodánál ennek nem kéne számítania, de azért sajnos nem kizárható, hogy számíthat ez is.

2023. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!