Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Van olyan rugalmas szállásadó,...

Van olyan rugalmas szállásadó, ahol nem 10-ig hanem du 15 óráig lehet maradni?

Figyelt kérdés

1 éjszakát töltenénk ott a párommal fixen, másnap a párom elmenne intézni a dolgát reggel 8-kor én pedig legkésőbb du 3-ig maradnék a szálláson. Természetesen nem ingyen. Vonattal utaznánk, nem autóval. Ez esetben mindenképp 2 éjszakát kell kifizetni vagy elképzelhető, hogy van olyan szállásadó aki rugalmas és tud mondani erre egy árat?


Nem szeretnék egyedül csámborogni, amíg a párom intézi a dolgát.

A cuccainkat sem szeretném cipelni fel alá.

Egy mosdóra, és internet elérhetőségre lenne szükségem még várok rá.


febr. 16. 01:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Takarítanak és jön a következő vendég.

Amit leírtál, nem tartozik rájuk.

Mire föl használnád tovább a szobát, fogyasztanád az áramot, fűtést, melegvizet, ingyen?


Fizesd ki azt a napot is, és maradhatsz.

febr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Az olvasás még megy?

"Természetesen nem ingyen." !!! Leírtam.


Február közepén nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a tumultus...

Erősen kétlem, hogy február közepén jön a következő vendég. Ha jönne is van másik szoba, de gyanítom, hogy nincs telt ház egy apartmanban február közepén.


Az meg, hogy mire fel az legyen az én dolgom.

Nem ingyen használnám. Egy vizsgára megy a párom, nem tudjuk mikor fog végezni, az is lehet hogy 10-kor az is, hogy délben, legkésőbb 15 óra.

febr. 16. 01:30
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Szokott lenni későbbi kijelentkezés felárért.

Kisebb helyeken, magánszállásokon lehet, hogy ingyen is meg lehet beszélni, ha nincs vendég aznapra.

Hotelekben amúgy szokott lenni ilyen leülős hely a recepciónál, ahol várakozhatsz néhány órát a kijelentkezés után.

febr. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Szállásadó vagyok, több vendégnek megengedtem már, hogy ha a foglaltság engedni, ingyen maradjon tovább, akár délutánig is. Viszont: ha ilyen stílusban jönnél, ahogy a #2-ben megnyilvánulsz, kizárt, hogy megengedném. Igen, a vendégekből élek, és igen, fontos a pénz, de az, hogy vendég vagy, még nem jogosít fel arra, hogy úgy beszélj emberekkel, mintha a s@ggedből rántottad volna elő.

Minden vendéget udvariasan fogadok, de az ilyen stílust, mint a tiéd, nem látom szívesen.

febr. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is, februárban is igen sokszor folyamatosan foglaltak a szállások, nem csak nyaralók veszik igénybe azokat.

Másrészt a következö vendég 15 órára jön, akkor mikor takarítják ki a szállást elötte, hoyg cserélnek ágynemüt, töröközöket, pótolják az elhasznált dolgokat, ha te ott vagy?

Egyetlen megoldás az a te esetedben, hogy elöre megkérdezed a szállásadót, van-e erre az adott napon lehetöség - ha nincs aznapra más valaki bejelentkezve, akkor beleegyezhetnek. Ha délutántól foglalt a szállás, akkor értelemszerüen nem.


Megnéztem most jópár szállást, a legtöbbnél még márciusban van néha egy-egy nap (a legtöbb egyben 3 nap volt), ami még nem foglalt, egyébként igen, nincs üreg nap.)


Egyébként nem kell sehol csámborogni, kerestek egy Árkádot, Plázát vagy hasonló helyett, ott nyugodtan le tudsz telepedni és megvárni, mire a párod végez. (Söt sok vasútállomáson is van váróhely)

febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3:

Hotelekben tudom, ahova megyünk nincs hotel.

Azért írtam, hogy egy mosdó+ internet elérhetőség is elég lenne, mert nem muszáj nekem a szobában lenni, ha kint letudok ülni valahol és tudom használni a laptopomat.


4:

Én pedig hozzád nem mennék szívesen.

Az 1-es választ elolvastad ? Gondolom nem, de okoskodás az megy.

Szerinted hogy kellene válaszolni egy olyan megnyilvánulásra?

Leírtam, hogy NEM ingyen várom el,erre azt írja én mire fel használnám ezt és ezt ingyen ?! Senki nem kérte ingyen, másrészt egy KÉRDÉST tettem fel, amire ő felháborodott. Ja és nekünk is van apartmanunk, egy fürdővárosban és abszolút nincs tömeg februárban, de még akkor is megoldanánk, ha másnap vendég jönne ugyanis nem egy van. De kizárt dolognak tartom, hogy másnap egy hétköznapi napom pont jönne valaki. Mi is csak a vizsga miatt megyünk.

Amilyen a mosdó olyan a törölköző! Miért kellene nekem egy kötekedő kommentre szépen reagálni?! Feltettem egy kérdést, amire Ő nem tudott normálisan reagálni, még szép, hogy megvédem magam. Érdekes módon a 3-as válaszoló teljesen normálisan letudta írni a véleményét. Az 1-es is egy vélemény de nem úgy kell előadni, hogy "mire fel várom én el", senkit nem érdekel, nem az ő dolguk nekem mi a programom, ingyen mit akarok, mikor kiemeltem, hogy nem ingyen várom el, de ha lehet nem fizetnénk ki a 2 éjszakát ugyanis nem 2 éjszakát szeretnénk ott tölteni, amint vége a vizsgának megyünk a vonathoz, de addig valószínűleg a mosdót használnám, a laptophoz az áramat, és az internetet , (fűtés).

Szállásadóként nekem is volt már, hogy éjfélkor engedtem be vendéget.

Nyáron nem 1x van hogy a táskákat összepakolják, strandolnak, utána jönnek érte, amit nekem meg kell várni vagy az autót hagyják ott parkolni stb stb. Arra voltam kíváncsi, hogy más is lehet e ilyen rugalmas adott esetben. De szándékosan nem tettem hozzá, mert az hogy mi rugalmasan kezeljük nem jelenti azt, hogy máshol is előfordul. El kellene olvasni azt, hogy én mire reagáltam, mert szerintem az abszolút jogos volt.

febr. 16. 08:43
 7/25 A kérdező kommentje:

5:

Nekünk is van apartmanunk, június, július, augusztus szinte már most telt ház. szeptemberre októberre van foglalás, szilveszterre van foglalás.

Ahol tudok foglalni mutatja, hogy másnapra még foglalható, tehát nincs következő napra vendég. Ha lenne is nem egy szoba van, tehát tudna oda menni. Szállásadóként pontosan tudom, hogy 14 órától van érkeztetés, de nem tartom valószínűnek, hogy hétköznap, két egymást követő napom épp érkezne vendég, ugyanabba a szobába.


Azt is írtam, hogy nem muszáj nekem a szobában ülni, jó lehet nekem kívül is, ahol van mosdó és internet.


Természetesen már megkérdeztem. Még nem érkezett válasz, csak kíváncsi voltam mások hogy csinálják, de foglalható másnapra is a szoba tehát nem érkezik vendég. Ha érkezne is van másik szoba ami szintén üres.


Nem minden városban van Árkád, pláza. És nem is szeretnék ott gubbasztani a tömegben a cuccokkal, laptoppal, ugyanis szakdogát tervezek írni, nem szeretnék a tömegben lenni.

febr. 16. 08:54
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Van, szinte mindenhol van későbbi távozás, felár fejében. Viszont ez a helyszínen derül ki, nem a foglaláskor, hogy lehetséges-e. Ha teljesen be vannak foglalva, akkor el kell hagyni a szobát, hogy ki tudják takarítani a következő érkezéséig. Ha nincs annyi foglalás, akkor lehet maradni a szobában tovább, plusz pénzért.
febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Már miért derülne ki a helyszínen?

Természetesen tudtam előre egyeztetni.

Eddig 2 szállásadó választ.


Egyikőjük írta, hogy nyugodtan ingyen, nem probléma.

Másik pedig hogy 2.0000 Ft-ért maradhatok tovább a szobában.

Nagy kaland.


Csak kíváncsi voltam, hogy mik a tapasztalatok. Mi szállásadóként mindig rugalmasak vagyunk. Ahogy írtam is engedtem már be éjfélkor is vendéget, és azt is leírtam, hogy nem ingyen kérem (bár az egyik szállásadó ingyen is felajánlotta)

Ember és ember között is van különbség. És azt nem az összegre írom, mert 2000 Ft sem pénz érte, hanem a megnyilvánulásra, mint az első hogy én ezt hogy képzelem aztán pedig a 4-es válaszoló hogy milyen hangnemet engedek meg magamnak... mert milyet?! megmertem védeni magam egy olyan kommenetre, ahol leírom hogy nem ingyen gondoltam és mégis én hogyan képzelem?! ....


Hálisten vannak olyan szállásadók akikkel lehet kommunikálni és nem nincs telt ház február közepén, és még ha érkezne is vendég van másik szoba (ahonnan időben távozik a vendég), de írta hogy maradhatok a szobában nincs vendég másnap... ahogy sejtettem is.

febr. 16. 09:56
 10/25 A kérdező kommentje:
2.000 Ft-ért *
febr. 16. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!