Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen a kempingezés?

Milyen a kempingezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19éves lányok vagyunj barátnőmmel és ketten szeretnénk kirándulni nyáron. Sátrazásban gondolkodunk, mert az olcsóbb lenne, de egyikünk sem volt még soha. Kicsit félünk, mivel mindketten lányok vagyunk és fiatalok, így minden információ érdekelne és tapasztalat. Elsősorban a Balaton körüli helyek vannak tervben, de másban is gondolkodunk. Ajánlanátok-e, mire érdemes figyelni, milyenek ezek a helyek. Minden információért hálásak vagyunk.



máj. 20. 21:34
 1/7 anonim válasza:
100%

Nagyon szeretek kempingezni. Fiú vagyok mondjuk, de néhány dologban tudok segíteni:


- fontos, min alszol. Nem csak a hálózsák a lényeges, alul is legyen szigetelés, különben meg fogsz fagyni éjszaka (nyáron is). Legalább egy polifoam vagy felfújhatós matrac.

- ha nem szeretnéd, hogy kiraboljanak, akkor csak annyi készpénzt vigyél, amennyire tényleg szükséged van, és az irataidat is (egy diákigazolványon kívül) hagyd otthon. Nem lesz rá szükséged.

- nyáron sok helyen tűzgyújtási tilalom van, így csak a gázfőző engedélyezett. A decathlonban lehet kapni, palackkal együtt, elég jól működnek. Persze, ha Balaton, ott nem biztos, hogy kell főzni.

máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Kempingezés a legjobb módja a nyaralásnak szerintem. Közelebb vagy a természethez, más,mint amikor kényelmes hotelszobában fekszel. Isten adta természettel egybe válsz kicsit.

Ha kezdő vagy kelleni fog a kemping maga, fürdőblokk és hasonló, de később, ha tetszik még ezek is hanyagolhatóak, úgy az igazi. Ha nincs eső egy meleg nyári estén még sátor se kell, csak hálózsák.

máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy sátrazós, de azért évente egy-két kempingezés, és néhány vadkempingezős túra szokott lenni.


Amit első ír az alsó szigetelésről, az nagyon fontos, még nyáron is.


- Pár tipp, ami eszembe jut:

Mindenképpen kétrétegű sátrat használjatok, az egyrétegű a legkisebb esőtől beázik. Mikor felépítitek a sátrat, figyelni kell hogy a két réteg ne érintkezzen, ezt pedig a külső réteg feszülésével lehet elérni, a segédcövekek megfelelő elhelyezése ebben tud segíteni.


- Hiába nem esik az eső, általában van hajnalban harmat, így amit a sátor előtt hagysz, az reggelre vizes lesz.


- Reggel, ha nincs árnyékban a sátor, amint elkezdi sütni a nap, melegetek lesz, szóval ne készüljetek délig alvásra akkor sem, ha este sokáig buliztatok.


- A meztelen csigák gusztustalanok, és este meg hajnalban sok van belőlük, főleg vízpart közelében.


- Ha normálisan akartok aludni, akkor ne annyian aludjatok egy sátorban, ahányan vagytok, 2 embernek inkább 3 személyes sátor ajánlott. (Vadkempinges túránál ez még fontosabb, mert ott a hátizsákot ajánlott bevinni.)

máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
A kempingezés csak akkor jön ki olcsóra, ha van minden cuccotok. Elsőre ezeket beszerezni azért nem kis tétel. Pluszban meg cipelni is kell.
máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4:

A nyári kempingezéshez szükseges felszerelés egy nyári szezon alatt behozza az árat, ha egy-ket hétvége és egy nyaralást értünk alatta. Az nyilván más, ha 4 évszak a cél vagy legalább 3, és magashegyi bivak is van benne, de amúgy ott is hamar behozza az árát, ha az ottani szálláslehetőségeket nézzük.

máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pongi57 ***** válasza:
100%
Ha kezdők vagytok, akkor először érdemesebb kempingbe menni, mert ott van némi infrastruktúra, van segítség például, ha elakadtok a sátor állításban, tudtok kölcsön kérni valamit, ha valami hiányzik, és a boltok is közel vannak, ha bármit be kell szerezni. A kempinges közösség az nagyon segítőkész. Ha viszont vadkempingre készülődtök, akkor ebben a kis leírásban nagyon sok hasznos információt találtok: [link]
máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
5: én azért ebben nem vagyok biztos. A kempingnek is van díja, ami nem olyan kevés. Most így hirtelen rákeresve Balatonnál egy hét kemping 140e, és találtam normális szobát 185-ért.
máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!