Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Internetes szállásfoglalásnál...

Internetes szállásfoglalásnál kérnek hitelkártya számot, ugyanezzel a kártyával kell majd kifizetni a szállást is a helyszínen?

Figyelt kérdés

Olaszországba megyünk a nyáron. Most van folyamatban a hitelkártya kiváltása, mert az egyik fapados légitársaság olyan hitelkártyát bocsátott ki, amire adnak 20.000 pontot (levásárolható repülőjegyre). Ezzel fogom kifizetni majd a repülőjegyet és a szállást is.

Van most szállásra egy visszautasíthatatlan ajánlat. De a hitelkártyám még nem érkezett meg, kb 2 hét a legyártási idő. Lefoglalhatom másik hitelkártyára a szállást? Csak a számot kell megadni, a fizetés majd a szálláson történik nyáron.

Félek ha megvárom amíg a saját kártyámat, már nem fogok ennyi pénzért szállást találni.



2013. máj. 28. 08:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem foglaltam még le a szállást.

De ma délután bementünk a bankba, beadta a párom is a kérelmet. Most újabb 1,5 hét várakozás, azalatt nem is nézek repjegy árat, nem idegesítem magam :)


De ha végképp nem jön össze, elmegyünk akkor is csak lehet 4 nap helyett 3 napra.


Azt kérdezném még hogy a társkártyával is lehet repjegyet venni? Mert most a páromé lesz a főkártya, az enyém csak társkártya. De a párom nem jön velünk augusztusban...

Azt tudom hogy ugyanazt a hitelkeretet használhatjuk, de pl a 20.000 pontot is igénybe veheti a társkártyás? Illetve a társkártyára is vonatkozik a Wizzair Discount Club?

2013. máj. 29. 17:56
 12/20 anonim ***** válasza:
Ez picit bonyolultabb. A főkártyára vonatkoznak a kedvezmények. A club tagság pedig arra akinek a néven a wizz regisztráció van. Ez akár a szomszéd bácsi is lehet vagy te, akárki. De nem változtatható később!
2013. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A club kedvezmény viszont minden utasra érvényes. De a foglalásban a club tagság benne kell legyen.

A lényeg tehát neked: lehet a férjed nevén a kártya de wizz tagságot a te nevedre csináld. Ekkor te bárkivel utazhatsz kedvezményesen és a 20000 is elkölthető. DE a férjed vagy bárki nélküled nem tudja se az olcsobb jegy árat igénybe venni, se a 20000bol költeni. Ahhoz neked is utazni kell de legalább jegyet venni a nevedre is. Ha van azonos nevű ismerősöd mint te, az persze más helyzet, ő tudná használni :-)

2013. máj. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, praktikus tanácsokat adtál!!!

Ezek szerint a wizzair regisztráció az én nevemre megy majd és az ottani wizz számlaszámot fogom megadni az Erste netbankban. Így igénybe vehetem a kedvezményt a 20.000 pontról és a Wizzair clubtagságot is.

Repülni úgyis fogok én is, most mennénk anyuval és majd talán jövőre a párommal és a gyerekekkel.

Nekem most az a lényeg hogy a 20.000 pontot és a discount clubtagságot igénybe tudjam venni a saját utazásomra.

Tényleg nagyon köszi az infot!!!!


Egyébként utánanéztem én is most a Wizzair és az Erste honlapján is, ott annyit szűrtem le hogy a főkártyásnak mindenképp utaznia kell. De ez mindegy ha az általad írott módszerrel meg tudom másképpen oldani.


Nagyon köszi!!!! :)

2013. máj. 29. 19:11
 15/20 anonim ***** válasza:
Azért nem jó a hivatalos infó, mert ők abból indulnak ki, hogy a fő kártya tulaj a saját wizz fiokhoz regisztrálja a kártyát. De ez nem biztos, hogy így van, csak elvileg az erste azt gondolja ugye... :-) Első netbank belépésnél tudod megadni, hogy hova menjen a 20ezer és a többi pont és ezért mondtam, hogy ez akár szomszéd bácsi is lehet.. Többet nem lehet ezen változtatni. Ha a férjed egyedül nem fog repülni, te mindig vele akkor ebből semmi gond nincs is, hisz ha együtt mentek mindenkire kedvezmény van úgyis.
2013. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Tökéletes így, köszönöm!

Reggel megyünk 9-re beadni a papírokat mert ma amit vittünk munkáltatói igazolást, nem fogadták el, mondván: van a banknak saját nyomtatványa rá.

2013. máj. 29. 21:14
 17/20 anonim ***** válasza:
Amúgy ha hitelkártya nem jönne össze attól még betéti kártyát lehet csinálni. Arra is jár a club kedvezmény meg minden. Csak a kezdeti 20000 pont nincs. Viszont pontgyűjtéssel össze lehet szedni ugyanúgy rengeteg pontot és utána lerepülheti. Persze nem árt, ha minél több mindent fizet az ember a kártyájával. Már csak a közüzemi díjakból jelentős összeg jön vissza, pláne az első három hónapban. Pláne ha nem csak a saját számláit fizeti az ember a kártyájával, úgy még jobb. :)
2013. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Remélem a férjemnek összejön a hitelkártya. 200.000 ft-os hitelkeretet kapott, a kártya 1,5 hét alatt lesz készen. Netbankos dolgok elintézve, számlanyitás, stb.

A probléma annyi hogy az ügyintéző azt mondta, először legyen meg a hitelkártya, s utána intézi csak a társkártyát. Azaz kb 2,5 hét összesen mire az enyém is elkészül. Addigra az a tuti jó szállás már nem lesz meg, és ki tudja hogyan alakulnak addig az augusztusi repjegy árak... majd kiderül.


Oh az eszembe se jutott hogy a havi rezsit is erről fizessük be...milyen jó ötletet adtál! Az kb havi 60.000 Ft. 100 Ft-onként lenne 2 pont, de az elején lesz 6 pont, az 3600 pont havonta.

2013. máj. 30. 11:40
 19/20 anonim ***** válasza:
Tavszamla.hu dijnet.hu illetve ugyfelszolgalaton több szolgáltatónál lehet személyesen is, bár neten szerintem sokkal kényelmesebb. De postán nem! Ott kp felvételnek számít a kártya használata, amire pont se jár és pénzbe is kerül.
2013. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a weboldalak címét. Tudom hogy a postán nem szabad fizetni a hitelkártyákkal, mert a felvétel pillanatától ketyeg a kamat.
2013. máj. 30. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!