Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com-nál levették a...

Booking.com-nál levették a kártyámról a pénzt de is fizetek vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Lefoglaltam egy szállást a booking.com-on és azt irta hogy lezárolják a kártyát és majd helyben kell fizetni de rá 5 percre kaptam a telefonomra az sms-t hogy a kártyámról lement az összes,mármitn az ára a szállásnak. Akkor most mi van? Mégsem zárták le a kártyát hanem levették és akkor most kell a szálláson fizetni vagy hogyan bizonyitsam majd hogy levette a pénzt? Vagy ők ezt utdják majd?
2013. okt. 29. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
lezárolják a kártyát????
2013. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a kártyát zárolják, hanem az összeget.
2013. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a booking.com zárolta az összeget, hanem a szállás! És csak azért, hogy megbizonyosodjon róla, hogy van pénzed fizetni. Megérkezésedkor a pénz zárolását feloldják, fizetni majd helyben fogsz! De ez minden esetben le is van írva, csak értelmezni kellene a szöveget! Kivéve, ha olyan szállást foglaltál, ami mindjárt levonja a kártyáról a pénzt, de azt mindig külön jelzik.
2013. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet főleg az olaszok szoktak csinálni. Én is foglaltam nyárra egy hetet, aztán rögtön zároltak a kártyámon 100 eurót. Amikor helyben kifizettem a szállást, rögtön feloldották a zárolást. Vagy ha lemondtam volna, akkor is azonnal feloldották volna. Nekem csak az első éjszaka díját zárolták, nem tudom, te hány éjszakát foglaltál, hogy az összes pénzt felszámolták. A másik lehetőség, hogy nem figyeltél oda, és olyan szállást foglaltál, ahol oda van írva, hogy "non refundable", vagyis nem visszatérítendő. Az ilyenek általában valamivel olcsóbbak, viszont a foglaláskor rögtön leszedik a pénzt, amit utána nem adnak vissza, ha mégsem mész.
2013. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Várjatok! Nekem a pénzt nem csak lezárolták,alapból le van véve! Már csak max. 1000ft maradt a kártyám mivel pont annyi volt rátéve ami kellett. Amikor megérkezem mi lesz a teendőm? A kártyán már ninc rajta az az összeg, Levették. Megkaptam róla az üzenetemet hogy maradandó összegem 1000ft. Akkor most mi lesz?
2013. okt. 30. 08:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sokszor foglalok a bookingon, szállásfüggő, van amelyik levonja az összeget, van amelyik csak zárolja és majd helyben kell fizetni. Eddig mindig minden szálláson tudták, hogy levonták-e vagy még ki kell fizetnem. De nyugi, nyoma van, hogy levonták már egyszer az összeget, tehát a bookingnál tudsz reklamálni hogyha baj van. De nem lesz, mert a szálláson tudni fogják, hogy kifizetted :)
2013. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm mindenkinek:)
2013. okt. 30. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak zárolva van az összeg, a kártyádról akkor sem elérhető. Ugyanolyan sms-t kapsz, mint amikor fizetsz a kártyáddal. Csak ha van netbankod, és ott megnézed (vagy bemész a bankba, és megkérdezed), akkor látod, hogy nem levonták, hanem csak zárolták.
2013. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hogy hányszor hallom én ezt nap mint nap a recepciós pult másik felén. Nyugi, amint kifizeted a szállásdijat feloldja az ertekesites a zárolást.


Egyébként mi aznap 4kor zároljuk az érkezők kártyáját, ha neked előbb történt akkor nem visszatérithető szobát foglaltál.

2013. okt. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!