Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Coachsurfing, hospitality meg...

Coachsurfing, hospitality meg egyéb ingyenes vendéglátó oldalakról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 02:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem coach, hanem couch...


Olyan lelkivilágú embereknek való, akik képesek az úgynevezett small talkra, én például nem vagyok ilyen.

2013. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Évek óta couchsurfinggel utazom, és fogadok is embereket. Amikor így utazol, nemcsak a szállás adott, hanem betekintést nyersz a helyi emberek életébe, időd töltesz a fogadóiddal, elvisznek ide-oda kedvenc helyekre. Többször lakáskulcsokat is kaptam a fogadóimtól, amikor el kellett menniük napközben dolgozni, vagy valahová. Többen is lehet utazni, csak oda kell figyelni, hogy az illető, akinek írsz, hány ember fogadására képes (a profilon fel van tüntetve, de a keresőben is be lehet állítani, hogy csak olyan személyt dobjon ki, aki x főt tud egyszerre fogadni).

Egyébként a couchsurfing egyik fő eleme, hogy megismerd azt az embert, akihez mész/aki hozzád jön, így sokszor jó pont, ha mondjuk főzöl nekik egy jó magyar ebédet, viszel valami apró ajándékot az országodból (én pálinkát szoktam vinni, vagy magyar fűszereket), illetve ha eltöltötök közösen időt (elvisznek ide-oda, megmutatják a kedvenc helyeket), az olyan vendégeket, akik csak ingyen hostelnek használják az oldalt, nem igazán szeretik.

Előző hozzászólónak igaza van, kell hozzá egy személyiségtípus, én például könnyen ismerkedek, könnyen jön a "small talk", szeretek is embereket megismerni, mindig új tapasztalat.. Nálam működik.

Ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan.

2013. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hacsak nem unatkozó nyugdíjasról van szó, miért jó az valakinek, ha két napra megismer valakit aki rosszul érzi magát nála mert adós az ingyenszállásért is meg az időért és a segítségért is, és beszélgetnek egy erőltetettet annak biztos tudatában, hogy soha, vagy szinte soha nem találkoztok többe max évente egyszer? A másik oldalnak meg bűntudata van a szívességek miatt és a beszámolók alapján gyakran rányomulnak éjszaka. Ez egy olyan oldal, ahova 90%-ban magányos férfiak regisztrálnak, hogy "megszánjanak" fiatal csinos lányokat, hátha lesz valami, nem?
2013. dec. 17. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok unatkozó nyugdíjas, és évek óta így utazom, és még soha egy rossz tapasztalatom nem volt.

Sehol nem éreztem rosszul magam, nálam sem érezték magukat rosszul az emberek, és nem is nyomultak rám. Valamint szinte mindenkivel tartjuk valamilyen formában a kapcsolatot. Egyik couchsurfer barátomnak, barátnőmnek sem volt még ilyen jellegű negatív tapasztalata. Szóval azért nem így megy ez, ahogy gondolod..

Van olyan, akivel azóta nem nagyon levelezünk, mert épp a világban utazgat valahol, és nem is nagyon van internetközelben, de attól még örülök, hogy megismertem, mert rengeteg érdekes dolgot megtudtam az országáról, kultúrájáról. Nekem már csak azért is megéri 2 napra megismerni valamit, ha egy kicsit tágítja a látóköröm, és megtudok egy csomó érdekes dolgot.. De hát ez beállítottság kérdése.

Előző voltam.

2013. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, aminek hasznát lehet venni. Megkérded melyek a jó helyek hogyha odamész, más hasznát nem tudod venni az illetőnek, de ezt bárki mástól is megkérdezheted. Szórakozni meg nem olyan jó egy olyannal, akit ma ismertél meg, mint egy olyannal, akit ismersz öt éve.
2013. dec. 17. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Te így gondolod, rendben, ez is egy meglátás, de nekem nem csak az okoz örömet, ami hasznos. Amúgy meg buliztam már hatalmasat aynap megismert emberrel.. Mindegy, mások vagyunk, ha neked nem tetszik ez a kezdeményezés, ne használd, ilyen egyszerű :)
2013. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!