Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákia: melyik városokban,...

Szlovákia: melyik városokban, falvakban jártatok, mi volt a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig Komarnoban jártam, csak pozítiv dolgokat tudok mondani. Viszont szeretnék más településsel is megismerkedni. Pl. Zsolna, Rozsnyó,Besztercebánya stb.

2013. dec. 6. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Bányavárosoról (Beszterce-, Selmec-, Körmöc-) csupa jót hallottam, ugyanúgy, mint Kraszna Horkáról, és Kassáról!


De hogy valami negatívat is mondjak :) Ahol én voltam szlovákiai városok, azok úgynéztek ki, hogy van egy miniatűr belváros, ami vagy elfogadható vagy nem, a többi része a városnak meg így néz ki (de az van egyébként Pozsonyban is, meg a déli részen szinte mindenhol...):


[link]


Ui: Persze nincs bajom azokkal, akik panelban laknak, de a csehszlovákok valahogy nagyon csúnya és lepukkant lakótepeket bírtak építeni!

2013. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A panelekről én is hallottam. Néztem képeket Poprádról, egy pici fura volt, hogy lakótelep mögött volt a Tátra. Ők így építkeztek, elfogadom. Szerintem Budapesten is van olyan hely (pl. III. kerület), hogy az óriási lakótömb mögött lehet látni a budai hegyeket.


Egyébként az általad említett helyeken mennyire tudnak magyarul (pl. boltokban, éttermekben). Vagy inkább angolul vagy szlovákul (nagyon kezdő vagyok e téren) próbálkozzak?

2013. dec. 7. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak a déli sávban (Pozsony és Kassa között) beszélnek magyarul. Itt esetleg Rimaszombat ami szép, meg Kasznahorka, meg Nyitra (bár az ottani magyarság már asszimilálódott)
2013. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Jól írta az előttem szóló, csak a határhoz közeli helyeken beszélnek magyarul. Az angollal elvileg bárhol meg tudod magad értetni, de gondolom Magyarországról is tudod, hogy ez mégsem így van. Egyébként a legtöbb étteremben 2-3-4 nyelvű étlapok vannak. És ahol komolyan gondolják, hogy mindent a vevőért ott ha kézzel-lábbal is, de meg tudod értetni magad.


Pár éve például Poprádon találtunk olyan éttermet, ahol magyarul beszélő pincért is alkalmaztak :-)


Az is igaz, amit az első válaszoló írt, hogy általában csak a városközpontok ill. a történelmi belváros a rendezett. Viszont kit érdekel, ha olyan csodálatos az maga, mint például Selmecbánya (imádom).


Ajánlani tudom még Kassát, Körmöcbányát, Lőcsét, Késmárkot, de szinte valamennyi régióban található olyan hely, amit érdemes felkeresni. Ha valami konkrétan érdekel kérdezz nyugodtan :-)


És még egy jó tanács, ne csak a várasokra koncentrálj, a természet, hegyek, erdők, vízesések, barlangok stb. még csodálatosabbak!

2013. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én párkányi vagyok és nagyon szeretem ezt a város. Barátságos, szép (ha jól tudom 2011 ben szlovákia 2. legszebb városa volt). Pesttől 50p autóval, határon fekszik. Ha elszeretnél ide látogatni nyáron tedd mert van egy nagy thermalfürdő, a Vadaš :)
2013. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idén voltam Rózsahegyen és Alsókubinban (Dolny Kubin). Az utóbbi nem nagy szám, de Rózsahegynek van egy parányi belvárosa (egy nagy tér), ami bámulatosan szép. A város többi része leginkább Gyöngyösre emlékeztetett, döntsd el, hogy ez jó, vagy rossz. Falvak közül a Magas-Tátrában voltam pár faluban, azok jópofák, bár a turizmusra vannak berendezkedve. Ezen kívül voltam Vlkolínec faluban, ami egy nagy skanzen. Hihetetlen látvány, olyannyira, hogy a világörökség részévé választották. Ezekről a helyekről tudtam írni.
2014. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!