Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha lefoglalok egy szobát 1...

Ha lefoglalok egy szobát 1 főre, amely franciaágyas, akkor nap közben felvihetek még egy személyt, aki az éjszakát nem tölti ott?

Figyelt kérdés

2014. jan. 5. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne vihetnél?
2014. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na én ezt nem is olyan régen megkérdeztem a szállodai menedzsertől.

Azt a választ kaptam, hogy a szobákat amikor kiveszi valaki mindig személyenként veszik ki.

1 személy 1 ágyas vagy 2 személy nagyszoba stb..

Ha valaki egyedül kivesz szobát az a legtöbb helyen nem mehet fel a szobába, csak a szálloda halljában, ebédlőjében,kávézójában tartózkodhat. Vannak szállodák ahol előre jelezni kell, hogy vendéged lesz és 1 órát felmegy a szobádba. Ilyenkor nyilvántartásba veszik a vendéget, hogy felment. Kérdeztem ez, hogy megy.

A vendég a portán jelzi, hogy látogatóba jött X.Y-hoz a 25-ös szoba vendégéhez. Felírják a nevét, majd felmehet. Amikor távozik akkor jeleznie kell a portán, hogy elmegy, hogy később ne keressék hiába fent a szobában.

Nyilván szállodától függ, de egyet biztosra mondott. Ha valaki egyedül foglal magának szobát, az nem fogadhat vendéget úgy, hogy az illető ott aludjon.

Ahol mi voltunk szállodában, ott nem engedték, hogy a nem bejelentett vendég felmenjen. Kicselezni meg nem lehetett volna, mert mindenki aki a szobába fel akart menni annak el kellett haladnia a porta mellett..

2014. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na azért tegyük hozzá, hogy a második válaszban leírt akarnok berögződések csak a szocializmusban épült és állami üdülőkből átalakított balatoni hotelekben dívnak, tőlünk nyugatra lévő országok hoteleiben meg nálunk is az igényesebb szálláshelyeken azt csinálsz amit akarsz.
2014. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, felvihetsz

többet is

többször is

senki nem fogja szóvá tenni

2014. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 19:55


Az elfelejtettem oda írni hogy a szálloda ahol voltunk New Castle-ban volt.. Nem emlékszem, hogy Angliában volt valaha szocializmus.. (kint élek, sok szállodában megfordulunk a munkánk miatt)

2014. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy egy ember lefoglal egy szobát egy hétre. A 10 haverja reggel felmegy oda aludni hozzá, nappal alszanak, éjjel meg elmennek bulizni. Minden éjjel buliznak, minden nappal alszanak. Akkor egész olcsón megússzák a hetet. :)

Érdekes elgondolás. :)

2014. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából ez úgy van, hogy minél drágább egy szálloda, annál "nagyvonalúbbak" ők is a vendégekkel.


Minél olcsóbb és lepusztultabb, annál jobban odafigyelnek a vendégek kis trükkjeire, hiszen "spórolós/csóró" a vendégkör.

2014. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hát ugy van hogy megvan hány fős szoba ha akartok 2 fősbe 50 en is lehettek
2014. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!