Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Horvatorszagban igenyes, de...

Horvatorszagban igenyes, de barati aron szallas 30 fo szamara?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jovo nyaron lesz az eskuvonk a parommal, es azt almodtuk meg, hogy tengerparton tortenjen az esemeny. Szeretnenk, ha a csaladunk is jelen lehetne, de ne legyen hatalmas koltseg. Igy esett a valasztasunk Horvatorszagra.

Szeretnem megkerdezni, hogy jartas-e valaki abban, hogy 30 fo elszallasolasara milyen megoldasok leteznek, ami barati aron van.

Senkitol nem kerunk naszajandekot, csak fizesse az utikoltseget es a szallasat, viszont nem szeretnenk oket nagyon leterhelni sem.

Elore is koszonom!



2014. máj. 20. 18:59
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem értem mi abban a gond, hogyha a család egyébként is elmegy nyaralni, akkor miért ne ránthatná őket össze egy esemény, és pihenhetne együtt úgy, hogy a család fiatal párja összeköti az életét.

Tipikus magyar mentalitás, hogy mások zsebében nyúlkálunk. Egyáltalán nem azt kérdeztem senkitől, hogy jó ötlet-e, vagy mennyibe fog kerülni. Ezt a részét, engedtessék meg, majd mi elintézzük az illetékes személyekkel. Seychelles szigeteken házasodni luxus, nem a horvát tengerparton. Magyarországon sem olcsóbb a buli, már túl vagyunk jó néhány körön. Ezért is döntöttünk úgy, hogyha már rengeteg pénzt beleölünk ebbe, akkor olyan legyen, amilyet mi szeretnénk.

Azóta gondolkoztunk kicsit a párommal, és az jutott eszünkbe, hogy buszt bérlünk. Kértem is rögtön árajánlatokat, amiről már érkezett is visszajelzés, és a /fő díjak jóval kedvezőbbek, mint ha 5 fő autóval jönne ki Horvátországba. :)

A szállások egyáltalán nem drágábbak, mint Magyarországon, pláne, ha magyar tulajdonost találunk. Maximum az étkezés az, amit magasabb áron elérhető, de ezt pedig kompenzálja, hogy nem a Balaton parton vagy, hanem tenger mellett... :)

2014. máj. 21. 14:51
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

#19: Nyilván van időm szezonban nyaralgatni, de amúgy is, ha valahova dolgozni megyek miért nyaralnék? A helyszín extra (amúgy fotóztam már külföldön esküvőt, szóval nem ez lenne az első), viszont cserébe elvisz két napot az utazás, ami egy átlag esküvőnél sokkal megterhelőbbé, költségesebbé, fárasztóbbá teszi. Azt pedig jobb ha tudod, hogy minimum kétszeres a szorzó az ottani fotósok és a hazaiak árai között.

Jelentettem a válaszodat, mert ostoba és kötekedő, ráadásul olyanról írsz benne amiről fogalmad sincs.(Ezt amúgy csak azért írom, hogy ha törlik akkor ne látsszon úgy mintha magamban beszélnék).


#20: Egy esküvő nem tart egy hétig, két ott alvásból meg lehet oldani (azt meg hagyjuk, hogy főszezon létezik legfeljebb, főidény nemigazán).

2014. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"A szállások egyáltalán nem drágábbak, mint Magyarországon, pláne, ha magyar tulajdonost találunk. "


Nem értem, mi köze annak ahhoz hogy mennyibe kerül egy szállás mint milyen nemzetiségű a tulaj? Nem fogja olcsóbban adni nektek csak azért mert ti is magyarok vagytok. Amúgy néztél már árakat? Az utóbbi évben nagyon drága lett a horvát-tengerpart, sokkal drágább az árak mint idehaza.

A busz bérlés viszont egy jó ötlet.

2014. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%

"#20: Egy esküvő nem tart egy hétig, két ott alvásból meg lehet oldani"


Ezt majd mond a násznépnek, meg az ifjú párnak, hogy 6-700 km buszozás után, két nap után menjenek haza a tengerpartról!!

Amúgy nem tudom, hogy milyen "fotós" lehetsz, de a stílusod alapján én biztosan nem hívnálak!

Hja ! Jelentsél engem is...

2014. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A busz az eddigi legjobb ötleted!!

2014. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#24: Esküvőre mennek, nem nyaralni (az előbb még engem ért az a vád, hogy nyaralni akarok, fura). Egyébként mivel elviekben úgyis maguknak fizetik a költségeket, ezért mindenki el tudja dönteni, hogy mennyit marad, az viszont tény, hogy két ott alvással ez megoldható, az már egy másik kérdés, hogy mennyire kényelmes, vagy mennyire nem az. A busz azért jó mert költségkímélő, viszont azért kevésbé jó, mert "összeköti" az embereket, egyszerre kénytelenek utazni, így nem járható az az út, hogy aki nem marad egy hetet(kevesebbet tud csak költeni, kevesebb szabadságot kap stb...) az hazamegy, a többiek pedig maradnak, aki pedig marad (mert kapott szabadságot és meg is engedheti magának) az marad. Nem egyszerű igazságot tenni, vagy úgy megszervezni, hogy ez mindenkinek jó/kényelmes legyen.


Tehát nem szimpatikus a stílusom és ettől máris csak idézőjelben vagyok fotós. Érdekes meglátás, főleg, miután többen is sértegetni próbáltak, degradálóan nyilatkoztak a szakmámról amiről a fentiekből következően fogalmuk sincs. Nincs ezzel baj, bár következtetni enged bizonyos dolgokra amiket most nem fejtenék ki. Az viszont nem baj, ha Te nem választanál engem, mert valószínűleg nem egymást keressük. Különbözően gondolkodunk olyan dolgokról, amikben fontos lenne egyetértenünk, így ha mégis engem választanál, Te is elégedetlen lennél és én is, ami nem jó egyikünknek sem. :)

2014. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
66%
Van egy fajta tenyérbemászó stílusa ennek a fotósnak, már a menyasszony is feladta, de ő még csak azért is "védi" az utat és mindenkit jelentget aki ellentmond neki, mint egy hisztis kislány.
2014. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Aki hisztizik az nem én vagyok. :)
2014. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig azt jelentettem, aki érvek helyett személyeskedett. Nem baj ha nem tudod érvekkel alátámasztani a véleményed, de ettől nem feltétlenül muszáj nekimenni a másiknak. :)
2014. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Lezárom a témát, mert akinek nem ez az álma, az úgysem érti a dolgot.

Inkább csinálok 30 fős külföldi esküvőt ott, úgy ahogyan MI szeretnénk, csendben a szeretteim körében, mintsem csapjak egy nagy banzájt 150 fővel ugyanennyi pénzből. És pont. :)

Köszönöm a "segítő" válaszokat. Remélem a kommentelők többsége szórakozni jár ide, és sosem tesz fel kérdést, amire fontos, vagy informális jellegű válaszokat vár. :)

2014. máj. 22. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!