Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Minek minősülnek jogi szempont...

Minek minősülnek jogi szempontból azok a strandok, amik éjszakára nyitva állnak pl. este 7-től reggel 8-ig? Közterület/szabadstrand?

Figyelt kérdés

Ingyen akarunk kempingezni Csopakon. Volt itt már ilyen kérdés, hogy tilos-e ott kempingezni, azt írták TILOS, de semmire nem alapozták. Mi a következménye, ha megcsináljuk? Kidobnak? Voltam már ott többször éjszaka, de nem aludtunk ott. Őrt nem láttunk.

Sokat olvastam erről, de nem tudom eldönteni, hogy a fenti szitu milyen kategóriába esik. Szabadstrand az végülis közterület, de ha megnyitják a fizetős strandot estére, közösség számára megnyitott magánterület lesz, amire a közterület szabályai irányadóak főként. A vadkempingezésre vonatkozó szabályok lehetnek itt érvényesek?



2014. júl. 9. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy egy terület naponta változtatja a státuszát. A csopaki strand az önkormányzat tulajdonában áll, közterület. Másrészt én ott eddig minden este láttam biztonsági őrt.

A kérdésre válaszolva szerintem van jogod ott vadkempingezni, mivel Magyarországon jogod van a vadkempinghez, 24 órás időtartamig.

2014. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ha nem változhat meg a státusza (ami végülis logikus), ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá a nap 24 órájában, akár fizetős a belépés, akár nem. Köszönöm a válaszod!
2014. júl. 9. 14:55
 3/3 anonim válasza:
tudomásom szerint lakott területen belül az önkori hatásköre eldönteni,hogy engedélyezi-e a sátrazást. Tudomásom szerint egyik balatonparti település se engedi, hiszen akkor tele lenne sátrakkal minden szabadstrand a balatonon. tessék felmászni egy domboldalra lakott területek kívül (arra figyeljetek hogy ne term.védelmi területen legyetek)
2015. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!