Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hogyan "működik" a bejelentkez...

Hogyan "működik" a bejelentkezés szállodába?

Figyelt kérdés

Olyan országba megyek, aminek a nyelvét nem beszélem, plusz az angol is nehézkesen megy (németet tanultam mindig).

Tehát odamegyek, bemutatom a kinyomtatott foglalási visszaigazolást, aztán..? Mi fog történni?

Ki kell töltenem valamilyen papírt? Miket kérdezhetnek? Elkísérnek a szobához általában, vagy hogy megy ez?


Tudom, hülye kérdés, de sose voltam még szállodában, ahogy külföldön sem.


2014. júl. 23. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, bemutatod a kinyomtatott visszaigazolást, kapsz egy papírt, amit ki kell töltened (név, lakcím, ország, útlevél száma, tartózkodási idő), majd megkapod a kulcsodat vagy kártyádat és egyedül felmész a szobádba (elmagyarázzák vagy ha nem érted lerajzolják, hogy hol van a szobád)

megkérdezhetik, hogy reggelit kérsz-e pl.

2014. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Régebben utaztunk párszor utazási irodával, ott a bejelentkezésnél mindig ki kellett tölteni formanyomtatvány. Ha saját magad foglaltad a szállást neten, akkor ilyesmi nincs, hiszen eleve megvannak az adataid a rendszerükben. Odaadod a papírt, megkapod a szobakulcsot. Esetleg ki is fizetheted a szobát, ha akarod, de ezt a végére is hagyhatod. A legtöbb szállodában opcionális, hogy a tartózkodás közben igénybe vett fizetős szolgáltatásokat, étkezéseket a helyszínen kifizeted, vagy a szobaszámhoz írják, és távozáskor rendezed. A szobához változó, hogy elkísérnek-e. Ötcsillagos szállodában még nem szálltam meg, annál lejjebb meg nincs kötelező concierge szolgáltatás, általában csak megmutatják a liftet/lépcsőt, meg elmondják, melyik emeleten, melyik irányban keresd a szobát, és már indulhatsz is. Ha nő vagy nehéz bőrönddel, azért sokszor előfordul, hogy segítenek, és elkísérnek a szobáig, pláne ha nincsen lift.
2014. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Reméltem, hogy nem kérnek semmi extrát, úgyhogy most megnyugodtam. :-)

Booking.com-on foglaltam, szóval elvileg meg lesznek az adataim szerencsére. Mindenesetre a fontosabb angol dolgokat majd átnézem. :-)

2014. júl. 24. 00:44
 4/6 anonim ***** válasza:
mi legtöbbször neten foglalunk, mégis van csekkolós lap, szóval nem árt, ha legalább az alapokat tudod
2014. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Angol bejelentkezési lap valószínűleg lesz, ugye?

2014. júl. 24. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, 2 vagy 3 nyelvű szokott lenni általában, de segítenek is kitölteni, lefordítják angolra készséggel mindenhol
2014. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!