Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megtudnátok mondani, hogyan...

Megtudnátok mondani, hogyan van ez a bejelentkezés dolog Horvátországban? Ha bejelentkezem, akkor aludhatok pl. kocsiban, ha nem akkor megbüntetnek ugyanazért?

Figyelt kérdés

Vagy pl. hogyan tudják megkülönböztetni azt, hogy az ember azért áll meg aludni, mert fáradt és nem tud tovább vezetni attól, hogy turista és csak "bliccel" a fizetős szállással.

Mellesleg ha én kifekszem valahova egy hálózsákba és nézem a csillagokat és elalszom az mi vadkempingezés?? Vajon várható valami könnyítés ha nyáron belépnek az EU ba?



2013. ápr. 12. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az autóban alszol, akkor arról készül egy bejelentés. Ha MÁSNAP is ott alszol, akkor senki nem hiszi el, hogy véletlen.


Ha meg valahová kifekszel egy hálózsákba, AZ MÁR AKKOR vadkempingezés.


Az EU-ban meg még sokkal szigorúbbak a szabályok.

2013. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kutya nem szól érte. A kamionosok is autójukba töltik az éjszakát más országokban és senki nem ugatta le a fejüket.

Én 3 napot voltam Horvátban és nem jelentkeztem be, béreltem egy házat egy magyar ismerősömtől ott aludtam 3 napot, és ki szólt érte? Senki.

2013. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó az hülyeségeket ír össze!!


1. Kötelező bejelentkezés van mindenkinek.

2. Konkrét címet kell beírni, autót természetesen nem lehet.

3. Autópálya pihenőjében megalhatsz az autódban, de sehol a tengerparton, mert ha felfedezik megbüntetnek.

4. Attól, hogy esetleg nem mindenkit kapnak el, még nem jelenti azt, hogy téged sem fognak.

5. Ha elkapnak vadkempingezésen, akkor azonnal elveszik az okmányaidat, és visszatartják amíg ki nem fizetted, ill. amíg nem küldetsz hazulról pénzt a "kiváltásra".

6. Nem hagyhatod el H.országot, amíg ki nem fizeted.

7. Külön járőröző, felderítő egységek cirkálnak a szokásos turista útvonalakon.

8. A magyar rendszámú autókat eleve szeretik büntetgetni!

2013. ápr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Horvátországban lakik barátom, nála szoktam tartozkodni, amikor ott nyaralok. Sosem jelentkeztem be, és senki sem szólt érte. Illetve már voltam több országban (nem ismerősnél), ahová nem jelentkeztem be. A kutyát se édekelte, hogy ki vagyok és mi vagyok.

Úgy gondolom, hogy teljesen más, ha autóval mész Horvátországba és a tengerpart mentén alszol. Az tényleg vadkempingezés és büntetik.


A horvátok nem csak a magyar rendszámú autókra vannak rászállva. Szerbekre alapból, majd a németekre. Láttam már német rendszámú autót elszállítani a parkolni tilos területről.

2013. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!