Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szeretnék egy biciklis túrára...

Szeretnék egy biciklis túrára menni. Van valami ötletetek, hogy hogyan oldjam meg a szállást olcsón?

Figyelt kérdés
Van valami szabály arra, hogy lehet-e a szabadban táborozni? Ha valaki szokott sátorozni az kérem írjon tippeket is mikre kell ilyenkor figyelni. Illetve miket jó magaddal vinni, ha a legkevesebb cuccot akarod is hurcolni.

2015. jún. 18. 18:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy hosszabb túra esetén, ha nem találok olyan szállást ahol tudok zuhanyozni, akkor ezt hogyan oldjam meg?(2-3 nappal még úgy ahogy rendben vagyok)Egyedül megyek vagy max 1-2 barátommal, de úgy szeretnék mindenre számolni h egyedül megyek, biztos ami biztos.

16/L

2015. jún. 18. 18:44
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nyári szünetben a kollégiumok ki szokták adni a szobákat egyszerű földi halandóknak is aránylag olcsón - szerintem érdemes lenne megnéznetek, hol vannak ilyenek a túra vonalán - esetleg telefonon beszélni is velük.
2015. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagy Sándor: (Új) Bicajoskönyv című könyvét érdemes elolvasni. Jó felszerelés-tippek vannak benne. 

Sajnos elég régen jelent meg, ma már antikváriumban is ritkán bukkan fel. 

2015. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már többször voltam így bringázni... Hova mész? Vannak helyek, ahol például nagyon olcsók a kempingek. Egy-kétezer forintért megéri bemenni sátorral a kempingbe, mert biztonságban vagy, tudsz zuhanyozni, tisztálkodni, van áram telefont tölteni stb. Nem árt az áraknak utánanézni neten indulás előtt, mert óriási különbségek lehetnek, van, ahol 5 euró egy kemping sátorral, a szomszéd faluban meg 50. Az említett kollégiumi lehetőség is jó ötlet lehet. Szóval az útvonal alapján alapos netes utánanézés a dolgoknak sok pénzt, időt és kellemetlenséget spórolhat meg.


A sátorozás (vadkempingezés) amúgy országonként változik, van, ahol szabad (Magyarországon például), de ahol tilos, ott sem fognak szívózni veled, ha valami nem nagyon feltűnő helyen vered fel a sátradat, ahol nem zavarsz senkit.


Ami a fürdést illeti, kemping/panzió stb. esetén egyértelmű a dolog. Ha vadkempingezel, akkor pedig menj be valami strandra. A legjobb, ha ingyenes strand van valahol az útvonaladon, vagy olyan, ami nagyon olcsó - ennek is utána kell nézni.


Arra viszont, hogy a természetben fürdesz valami patakban stb., én nem számítanék a helyedben. Van, ahol megoldható, de van, ahol nem, és nem tudod elképzelni, mennyi kellemetlenség húzhatja keresztül a számításaidat, pl. odamész egy tavacskához, amit kinéztél a térképen, hogy ott majd megfürdesz, és a tavat benőtte a nád, vagy 50 horgász ül körülötte, esetleg olyan meredek partja van, amin alig bírsz leereszkedni stb. Többször jártam már így pórul, egy bringatúrán koszosnak és izzadtnak maradni pedig nem a legjobb élmény. Tehát a legjobb, ha ismered a strandokat az útvonaladon. Mennyit akarsz különben menni egy-egy nap?


Most mennem kell, holnap írok a felszerelést illetően, hogy mit érdemes vinni. Ha van vmi kérdésed az eddigiekkel kapcsolatban, akkor kérdezz bátran!

2015. jún. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legolcsóbb valóban a sátor, még ha be is mész fizetős kempingekbe. Azért jobb, ha naponta le tudsz zuhanyozni, mert az út pora azért elég durván rádrakódik, meg azért csak fogsz emberekkel találkozni... Magyarországon lehet vadkempingezni, kivéve közterületen és 24 órán belül el kell hagynod a helyszínt a szabályok értelmében.

Először legyen egy jó biciklid, kifogástalan műszaki állapotban. Az nem jó, hogy "jóvanez, csak kicsit lötyög". Továbbá tanulj meg defektet szerelni. Ezt lehet hogy megúszod, lehet nem. Nem igényel nagy anyagi befektetést és szakértelmet sem és nyugodtabban mehetsz a semmi a közepén, ha 15-20 perc alatt meg tudod foltozni a belsőt. Még láncolajat vihetsz, ha elkap egy nagyobb eső, vagy vízben kell tekerni.

A kulacsodban mindig legyen víz! Ez is nagyon fontos.

Napszemüveged is legyen, nem baj, ha cserélhető lencsés, hogy szürkületben is láss egy kicsit, és vehetsz egy kesztyűt is izzadtságot törölgetni meg kényelmesebb is azzal kapaszkodni. Valami esőálló cuccot is vihetsz, ezek többnyire úgyis könnyűek és kicsire összehajtogathatók. De arra készülj fel, hogy az út felől érkező víztől jobban elázhatsz, mint konkrétan az esőtől...

Ha nyáron mész, akkor szerintem felesleg hálózsákot cipelned. Én most vettem a Decathlonban ilyen hőszigetelős plédet, ami fele ár és tömeg, mint egy hálózsák: [link]

Igaz, még nem próbáltam még idén.


Vannak, akik, a biciklis szerszámkérdést kissé túllihegik és majd az egész szerszámosládát elvinnék. Igaz ez konkrét biciklinként eltérhet, de az én műszaki csomagom a következő:

bicikliragasztó készlet jó sok folttal

gumileszedő

pumpa

egy Y alakú imbuszkulcs

láncolajozó (OBI-ban orsóolaj néven találod a bringásrészen, 600 Ft)

esetleg egy tartalék belső


Lehetőleg ne hátizsákba pakolj, hanem csomagtaróra!

Világításod is legyen, minél jobb!

Útközben meg egyél müzliszeletet és szőlőcukrot, ezek elég olcsók, ízletesek és nem mennek tönkre nagy melegben sem.

Naponta nagyjából 100-150 km-rel tervezhetsz, ha egész nap tekersz és nincs sok emelkedő, lehet 200 is. Azért előtte tekerj le próbaképp 50-80 km-es távokat, ha eddig még nem nagyon bicikliztél nagyobb távolságot.


Egyébként én igen büszke vagyok rád így ismeretlenül is, hogy ilyen fiatalon ilyesmit tervezel :)

2015. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, szuperül leírtad, kiegészíteném még valamivel: nyáron nagyon könnyű bringázás közben leégni - sajnos egyszer nekem nagyon durván sikerült... ezért azt javaslom, naptej és egy hosszú ujjú, vékony ing vagy blúz mindenképpen legyen Nálad. Nálam sajnos nem volt, és tovább égette a nap a leégett karomat - feldagadt, felhólyagosodott :-(
2015. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!Egy idősebb ismerősöm mesélte még anno, hogy elment világot látni, bár nem biciklivel, de nekem még is ez tűnik a legjobb megoldásnak. Az útvonalat nem tudom pontosan, de akkor utánakérdezősködöm, hogy hogyan is kell szerelni a biciklit, és nemsokára indulhatok is :D még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon sokat segítettek, ha még valaki tud tanácsolni valamit, akkor azt is szívesen várom, ha addigra elindultam volna, akkor is mert majd a következőre is jó lesz :)
2015. júl. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!