Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mi az a hostel? Hogy mukodnek?

Mi az a hostel? Hogy mukodnek?

Figyelt kérdés
szeretnénk Pestre menni barátnoimmel..és szállásokat keresve találtam a hosteleket..de nem tudom pontosan mi is ez :)

2015. jún. 19. 21:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Oolyan idegenforgalmi szállás, ahol legtöbbször sokágyas szobákban, közös helyiséghasználattal (közös fürdőszoba, konyha, terasz, stb.) olcsón szállhatnak meg a vendégek.
2015. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor másokkal kellene megosztani a szobát?:/
2015. jún. 19. 21:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, első jót írt, de kiegészíteném:


"A hostel – vagy ifjúsági szállás– olyan idegenforgalmi szállás, ahol legtöbbször sokágyas szobákban, közös helyiséghasználattal (közös fürdőszoba, konyha, terasz, stb.) olcsón szállhatnak meg a vendégek...

Mára a szó jelentése átalakult, a hostelek a legolcsóbb, néhány eurós/dolláros kategóriától a közel szállodai árakig széles skálát átölel, a színvonalat általában az árkategória is tükrözi, de érdemes elolvasni mások véleményét is az adott szálláshelyről.

2015. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól füg, hova mész. Ha a neten találtad, akkor ott az is meg van adva, hány személyesek a szobák?
2015. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nincs még konkrét..keresgélek egyenlore:) de nem szeretném ha mások is lennének ott..hárman mennénk


egyébként koszi mindnekinek megy a zold :)

2015. jún. 19. 21:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Kösssz :-) Jó keresgélést :-)
2015. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hálótermi ágyak vannak ahol egy csomó idegennel lehet együtt aludni. Konyha, fürdő közös. Lesz egy szekrénykulcsod ahová zárhatod a cuccodat.


A nagyvárosokban a legolcsóbb szállások, mondjuk nagyvárosoktól távolabb ennyi pénzért külön szobát is kaphatsz. (pl kempingekben vagy magánházakban panziókban is)

2015. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen minden hostelnél meg van adva, hogy hányan vagytok egy szobában. De a nagyon fapados hosteleket leszámítva (amik inkább diákszállók), minden hostelben vannak rendes szobák is, kevesebb ággyal. Én sok hostelben jártam már, volt amelyik kétágyas volt, ha ketten mentünk, volt amelyik egy ágyas, ha egyedül. És én mindig kérek saját fürdőt is hozzá. A konyha közös szokott lenni, de azt nem szoktam használni.


Tehát igen, nyugodtan nézegesd a hosteleket, teljesen normális és kulturált, csak nincs annyi szolgáltatás, mint egy hotelben.

2015. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2015. jún. 20. 12:37
 10/11 anonim válasza:
53%
Olyan a körülmény mint egy sulis tábor:)
2019. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!