Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nyaraláskor szállásadónak...

Nyaraláskor szállásadónak illik ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Láttam egy Hungarikumos ajándékcsomagot és arra gondoltam, hogy vihetnénk a szállásunk tulajának.
2015. aug. 6. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Külföldre vagy belföldre mész? fizetős vagy ingyen szállásra, vendégségbe?
2015. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Külföldre megyünk, fizetős szállás. Sokaktól hallom ,hogy a szállásadók mindig valami aprósággal várják őket, ezért gondoltunk rá.
2015. aug. 6. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha apartman, akkor jópofa ajándék lehet, szép Tőled az ötlet.

Ha szállodába mentek, akkor nincs értelme - hacsak nem családi vállalkozás a szálloda vagy esetleg szeretnétek máskor is odamenni :-)

2015. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Én ilyent még életemben nem hallottam, nem is értem. Szívességi vendéglátónál igen, de fizetősnél miért kellene?
2015. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
4-esnek: nem "kell", de mindenkinek jólesik egy kis figyelmesség... :-) Bárcsak minden hazánkfia ilyen lenne... két szempontból is jó dolog, szerintem: egyrészt a vendéglátónál jó színben tünteti fel a magyarokat, másrészt hazánk jellegzetességeivel is megismerteti az adott ország vendégfogadóját. -3as voltam (asszem :D)
2015. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Sosem hallottam olyat, hogy valaki egy fizetett szálláson ajándékot adjon.

Te vagy a vendég, kérdező. Megfizetted, amit kell. Miért forszírozod ezt az illik/nem illik meg hungarikumos dolgot?


Nem fognak tőle jobbfejnek tartani.

2015. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Fizetett szállàsnàl nem kell adni! Fizetsz èrte az nem elèg? Ha valakinél szìvességből laksz, akkor persze màs kèrdés.
2015. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem hotel, akkor jó ötlet, főleg ha privát ház.


-------

Hotelben, étteremben, miért adnak borravalót hisz kifizették a szoba, étel árát...

2015. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Fizetett szállásnál ajándékot adni ? Lejáratod magad és gyagyának fognak tartani...
2015. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Hihetetlen ez az oldal... Egy egyszerű, ártatlan kérdésnél is megdöbbentő hozzászólások születnek, indulatok kavarognak:

"lejáratod magad" !!! ???

Vajon miért járatná le magát valaki, aki ajándékot visz? Elég furcsa felfogás...


Úgy hiszem, a fenti hozzászólók többsége nem ismeri azt a mondást és a mondanivalóját: "jobb adni, mint kapni"


Senki nem állította, hogy KELL ajándékot vinni - de áruljátok már el, ez miért olyan nagy "bűn", hogy valaki kedves akar lenni mással, örömöt akar szerezni a másiknak?

EZ MIÉRT FÁJ NEKTEK? Még csak nem is a Ti pénzetekből venné... :D

2015. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!