Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meghívtak néhány napra, mit...

Meghívtak néhány napra, mit illik vinni?

Figyelt kérdés

Egy barátomék meghívtak néhány napra még néhány emberrel együtt a balatoni nyaralójukba! Én nyilván nem várom el, hogy ingyen vendégül lássanak, de pénzt adni szerintem olyan furcsa lenne (annyira nem vagyunk szoros barátok)

De mégis mit illik ilyenkor adnom, vinnem a vendéglátónak? Arra gondoltam, sütök valami finom sütit (ami eláll az út alatt is). És még? Vagy ez így jó? Segítsetek!


19/L


2010. júl. 30. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Vinnék enni-és innivalót, olyat, ami eláll.

Szalámik, virslik.

De ott is lehet vásárolni, esetleg kérdezd meg, a főzéshez milyen alapanyagra van szükség.

2010. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a süti kiváló! Esetleg vihetsz egy üveg bort is! Ezenkívül természetesen vásárolhatsz magadnak is kaját, ezt majd úgy is a helyzet adja, lényeg a lényeg, azért ne edd ki őket a kajájukból! :) Ha napi 3 étkezés van, nem illik rájárni a hűtőre, erre jó a "dugi kaja" :)
2010. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez jó öltet, köszönöm! És esetleg valahogy ne ajánljam fel, hogy beszállok a költségekbe?
2010. aug. 4. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt esetleg azzal lenne érdemes megbeszélni szerintem, aki meghívott titeket... Kérdezd meg tőle, hogy nem kellene-e beszállni a közös költségekbe, ha ő azt mondja nem, akkor nem kell erőltetni, csak olyan alapvető dolgokra ügyelni, amit mondtam is. Lehet hogy váratlanul megéhezel, és akkor kellemetlen feltárni a hűtőt és kienni mindent amit benne találsz (ha még is így hozza a szükség, illik utána fel is tölteni). Sajna én feküdtem már le ezért éhesen, így mindig van nálam valami apróság. Keksz, Jó reggelt, vagy valami, ami életben tart a következő étkezésig! Ha nem tartod furának az adott helyzetben, akkor amint odaérsz megpróbálhatod tisztázni a vendéglátókkal is a közös költségek kérdését, de ha az aki meghívott erre határozott nemet mond, akkor szerintem fölösleges.

Az is egy megoldás lehet, ha egy-egy napon ti vásároltok be, saját költségen, ha lehet, főzhettek is vacsorát, ilyesmik, így kicsit oszlanak a költségek!

2010. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!