Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Olaszországi egyéni utazáshoz...

Olaszországi egyéni utazáshoz szeretnék tanácsot. Kérdés bővebben lent, miként járjunk el?

Figyelt kérdés

Autóval mennénk, az útvonal egyártelmű, Magyar majd Szlovén /30 eur/ autópálya, majd Olaszországon belül néhány város és a Garda tó meglelése, lehetőleg autóúton közlekedve.

Szállást Gradóban vagy Molfancone-ban kerestünk, 09-hó elejére. S most főleg a szállással van a gond. Gradoban egy szálloda 6 nap 5 éjszakára félpanzióval elvben 180e lenne 2 főre, ehhez elviekben nem csapódik más, mint az idegenforgalmi adó és a parkolódij, az utcán. A foglalást a TUI-nál próbáltuk meg, de utólag bedobta a kisasszony, hogy az emlitett áron nem garantálja a szobát, kapjuk amit... reklamációnak helye nincs. +10000 ért adna jobbat. Molfancone közelében lenne apartmanház 82000 huf 2 főre, kaja nélkül de ingyenes parkolóval. Az oldal nem emliti meg azt, amit az utazási irodák prospektusai, hogy a rezsi /áram gáz/ külön fizetendő, esetenként fix 50 eur összegben, takaritás 60 eur, egyéb költségek és adók szintén elhallgatva.

Tehát némi tippet várok. Foglaljuk le kellően drágán egy utazási irodán át, vagy probálkozzunk netes oldalakon -booking.com- esetleges utólagos fizetésel?

Mire figyeljünk?


Köszönöm a tanácsokat. :)



2015. aug. 19. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Észal-Olaszországban, bár a Garda tótól kicsit még odébb élek....

Mi a férjemmel áprilisban voltunk a Gardánál, és egy kicsi szállodában szálltunk meg.


A szálloda nem pont a Garda tónál van, de autóval fél óra 40 perc alatt elérhető innen a tó déli partja.


A szálloda neve: Hotel Corte del Paggio, 3 csiilagos, és Valleggio sul Mincio-ban található, nem messze Veronától.

[link]


A szállodának van belső kerti - ingyenes parkolója, és nincs tele menekültekkel (ez Olaszországban most nagy előny, mert minden szálló tele van velük....)


A szállodához tartozik egy étterem - mi nem ott ettünk, és nincs is sokáig nyitva - és rendes reggelit adnak.


Mi a TripAdvisor oldalán foglaltuk, tudom, hogy ez otthon működik-e, de ha jól láttam a booking.com oldalon is fenn vannak.

Különben nem árt megkérdezni, hogy ha helyben fizetsz, akkor mennyi az ár, mert néha úgy olcsóbb...


A szoba nem túl nagy, de aludni lehet benne :-).


Különben én szállásnak mindenkinek az agriturismo nevű helyeket ajánlom, mert általában tiszták, valóban olaszosak, és mivel általában családi üzemeltetésűek, kicsit olyan, mintha egy olasz családnál laknál. Hasonló a magyar falusi vendéglátó helyekre.


Az agriturismokat jó időben lefoglalni, mert hétvégére még szeptemberben is megtelnek.

Általában a városon kívül vannak,, de ez autóval nem gond. És normál esetben itt is a kertben van a parkoló ingyen.


Ezen az oldalon találhatsz agriturismokat, megyénként sorolva a legjobbakat,láthatod az árakat (az árak a általában a lakrészre, és nem személyre értendőek) és hogy van-e üres hely.

[link]


Jó nyaralást!

2015. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Azt elfelejtettem írni, ha valami kérdésed van, írj privátban, igyekszem időben ránézni az oldalra, és válaszolok.

2015. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!