Kezdőoldal » Utazás » Szállások » 5*-os szállodában a takarítóna...

5*-os szállodában a takarítónak mennyi borravalót adtok? Melyik országokban mennyit? Room servicenek?

Figyelt kérdés
Elég sokat utazgatom mostanában, Európa, Közép-Kelet és nem tudom, hogy hol mennyit szokás.
2015. szept. 11. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Takaritonak borravalot? Nem is talalkozol vele altalaban, mert akkor jon amikor nem vagy a szobaban.


A room service-nek meg belatasod szerint, de mivel ugyis masszivan felszamoljak a szervizdijat, en nem adnek meg tovabbi borravalot.

2015. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Változo, és függ milyen koruppt az ország.

Jamaikán azt hiszem 5 dollárt adtunk 2-3 naponta(hagytuk ott).

Pl Maldív szigeteken írtak egy cetlit, hogy borra valót csak az utolsó nap adjunk, de akkor is csak ha akarunk. Azt hiszem 20dollárt hagytunk ott, mert valami szuper volt a roomboy, mindig minden tiszta volt, napi 2x jött rendbe rakni a szobát stb...

Most spanyolba voltunk, itt 2x hagytunk 5 €-t, meg mikor a kislányom este leejtette az üvegpoharat és hívni kellett valakit, akkor is adtink pár eurót...


Szóval elég változó, de pl jamaikán így is ellopta a lány a tamponjaimat, pedig mindig hagytunk ott pénzt neki.

2015. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én szoktam hívni a takarítókat, hogy hozzanak plusz törölközőt, vigyék el a szemetet, ez-az kell. Minden nap van valami...
2015. szept. 11. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Ja, hát ha annyit csicskáztatod őket, mindenképp adj borravalót.
2015. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért is kellene a takarítónőnek borravalót adni?

A dolgát végzi.

2015. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
5-os, latod, azert nem szeretik az olcso kelet europai turistakat. Itt USAban en 5 dollart szoktam hagyni szemelykent, naponkent, takaritonak, aki nagyon keveset keres. Nem draga szallodakban, inkabb motelekben szoktam lakni. A penzt vagy az ejjeli szekrenyens vagy asztalon kagyom, Van ahol mar elo van keszitve egy boritek, sokszor takarito nevevel.
2015. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem csicskáztatásnak szánom, csak szükségem van rá. 150-200Eurós/nap szállodákról beszélek. Szerintem belefér plusz 1-2 törölköző vagy sampon. Én is 5Eur körül szoktam adni nekik.
2015. szept. 11. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Annyit adsz, amennyit gondolsz.

De amikor kiírtad a kérdést, kiállítottad a magad bizonyítványát.

2015. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem kapnak semmitse legalábbis tőlen tuti nem :D
2015. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!