Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyit szokás jattolni a...

Mennyit szokás jattolni a pincérnek egy szállodában, ha például felhozatok vele egy üveg pezsgőt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nincs erre szabály szerintem, de egy 10 ezer forintos pezsgő után azért illik vagy ezer forintot odaadni, mint egy rendes pincérnél.
2016. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kicsit nagyobb összegekben gondolkodtam.

Köszönöm a válaszod!

2016. márc. 4. 16:08
 3/6 piterek45 ***** válasza:
93%
A 10 % az jo jatt. Ha joval tobbet adsz mar nem Uriembernek.. hanem csak szimplan baleknek neznek..:)
2016. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Még sosem adtam borravalót pincérnek. A dolgát végzi, és a munkaidejét tölti.

De a te dolgod, ha azt gondolod, neked illek szórni a pénzt.

2016. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Ha gyakorin kell kerdezgetned mennyi borravalot illik adni egy 10 ezer feletti szoba szervizes pezsgo rendelesnel akkor te nem az a kategoria vagy akihez ez a "huzas" illik. A pincer meg a munka idejet tolti. Nem a micsoda noben vagyunk, nem fog varni a jattra a szerencsetlen az ajtoban :'D.
2016. márc. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 %-ot illik adni. Aki nem ad, az sóher.
2016. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!