Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Leírnátok életetetek legelső...

Leírnátok életetetek legelső Couchsurfing sztoriját?

Figyelt kérdés
Akár mint host, akár mint surfer. Ha mindkettő van, akkor mindkettőt. Kíváncsi vagyok. :D

2016. máj. 19. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Legelső surfer élmény - stoppolós túrán voltam egy tapasztalt CS-es haverommal kb 6 évvel ezelőtt UK-ben, és a hostunk elvitt egy CS találkozóra. Akkor volt az első tényleg multinacionáélis bulim, 40 ember volt kb 20 országból, nagyon jó kis este volt, aztán a hostunkhoz mentünk, és lefeküdtünk aludni. Másnap másik város, másik host, és még így egy pár napig.


Első host élményem - akkor költöztem be a pesti albérletembe éppen, csak még festeni stb kellett, szóval nem terveztem ilyen hamar fogadni senkit, aztán megláttam egy szimpatikus ember posztját az Emergency CS Budapest csoportban, kanadai srác, akinek aznap mondták le a szállását, de már a városban van. Írtam neki, hogy ha nem zavarja a festékszag és az irtózatos káosz a lakásban, akkor ellehet a nappaliban a kanapén, ő egyből írt is, hogy nagyon köszöni. Mivel elég last minute volt, én este épp koncerte készültem (azt hiszemn PASO volt), elvittem magammal oda is barátnőmmel, majd egyetemi haverjaim bulijára is, nagyon jól érezte magát.


Szóval ezek voltak a legelsők, de messze nem ezek voltak a legjobb/legérdekesebb tapasztalataim.

2016. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
A google rendkívül sok találatot ad a kíváncsi couchsurfing sztori kedvelőknek.
2016. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Engem most kifejezetten a legelső érdekelt nagyon, de amúgy bármit szívesen olvasok, úgyhogy első, ha gondolod, leírhatnád a legérdekesebbet is. :) Meg mások is.

2016. máj. 19. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Surfer: párommal Párizsban 2 éjszakára Juniusban. Ekkor volt, hogy a folyó sok helyen kiontott. Meg volt beszélve egy idopont, repulovel érkeztunk, tobb mint egy órát vártunk, hogy megnézzék a papírjainkat. Majd kiderult, hogy vonatok egyáltalan nem mennek. A buszoknál éppen sztrájk volt, úgy erkeztek meg, hogy már tele voltak és kb 10 embert vettek el, fél óránként érkezett amelyik sofor éppen dolgozott. Tobb mint 4 órát késtunk, mert nem tudnunk kijutni a reptérrol. Persze folyamatosan értesítettem a host-ot, hogy éppen merre járunk. Utána hamar odataláltunk, és a host pár fogadott. Egybol úgy kezdodott, hogy "akiket elozoleg fogadtak volna is azt írták hogy késnek aztán nem is jottek végul és már kezdték azt gondolni, hogy mi sem jovunk. Készultek ebéddel is, de megunták a várakozást és ok már ettek" Az elso nap kimentunk a városba és egész nap sétáltunk. majd beultunk egy étterembe ahol mi fizettunk magunknak és az o reszuket is. Alapból nem ures kézzel érkeztunk, segítokészek voltunk, elpakoltunk magunk után, de ennek ellenére nem voltunk túl szimpatikusak nekik. Tudni kell, hogy a srác az elso nap elutazott, tehát a pár noi tagjával voltunk további 2 napot. Egyutt toltottuk a délutánt és az estét, de nem tort meg valahogy a jég. A Couchsurfing-et meg mint utólag kiderult (kozos profil) a srác kezeli. Ertékelésuk tehát negatív lett azzal kommentálva, hogy amúgy rendben vagyunk, de nem toltottunk sok idot egyutt. Ráírtam a csajra, jott a kifogás, hogy ok nem úgy értették, csak egy embert kétszer nem fogadnak, meg bla bla... de írt az uzemeltetoknek h rakják át pozitívba. Franciául tanulok, voltam utána párszor Franciaországban és a tobbi (további 4 host) tapasztalataim mind pozitívak voltak.


Host: Ez kb 2 éve volt. Egy argentin lány írt, hogy itt toltene 2 éjszakát. Kb 2 hónappal elotte írt, majd 2 nappal a tervezett érkezés elott írt megint, hogy jonne egy barátnoje és baj lenne-e ha o is itt aludna. Mondtam, hogy egy személynek tudok matracot adni, a másik ha nem bánja, hogy a foldon alszik, akkor felolem johet. Megérkeztek, ettek nálunk, majd aznap ok egyedul fedezték fel a várost és este foztek nekunk. Másnap kozosen elmentunk egyutt megnézni a szarvasokat és a várat. Nagyon aranyosak és viccesek voltak és jó élmény volt az itt létuk.

2016. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!