Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com-os foglalás,...

Booking.com-os foglalás, nincs kártyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztosítékként meg kell adni a kártyaadatokat a szállásfoglalásnál, de nekem nincs kártyám, ezért anyukám bankkártyaadataival foglalnék. Az oldal szerint erre van lehetőség, ha a szálláson bemutatok egy meghatalmazást, amit anyukám írt, hogy valóban a tudtával fogaltam. A szállást a helyszínen, készpénzben fizetném. Az oldalon ez áll az apróbetűsben:

"Bejelentkezéskor érvényes fényképes igazolvány és hitelkártya felmutatása szükséges. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a különleges kérések teljesítése érkezéskor, a rendelkezésre állás függvényében történik, és felár fizetését vonhatja maga után."

Nincs hitelkártyám, akkor nem is szállhatok meg ott? Vagy ez csak arra vonatkozik, aki kártyával fizet?



2016. máj. 22. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglald le anyukád kártyájával, aztán kérdezz rá a szállodánál, hogy rendben lesz-e így. Sok szálloda kér biztosítékot becsekkoláskor, ami általában kártya zárolást jelent, de ez lehet kiváltható kp-vel is, az is lehet semmit sem kérnek, ezért érdemes ezt a szállodával tisztázni előzetesen.
2016. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"kártya zárolást jelent"


Nem a kártyát zárolják, hanem a bankszámlát, de abból is csak a szállás árának megfelelő részt vagy az első éjszakát.


Kérdező, mielőtt foglalsz

-1 -beszéld meg anyukáddal, hogy ki kell adnod a kártyája adatait, + attól függetlenül, hogy a szálláson fizetsz, előfordulhat, hogy X összeget zárolnak a számláján - egyáltalán beleegyezik-e ebbe?

2 - Feltétlenül beszélj előtte - ha tudsz - a szállással, hogy fognak-e zárolni és ha igen, akkor mikor mennyit? és

2016. máj. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem a kártyát zárolják"


De igen, a bankkártya fedezet zárolása történik.

2016. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a kártyáról csak előleget foglalnak, illetve ha lemondás esetén az első éjszaka árát. Próbáltam kapcsolatba lépni velük, de nincs saját oldaluk, csak a bookingon hirdetik magukat, nem találtam se email címet, se telefonszámot. A bookingon csak akkor tudok emailt írni, ha már lefoglaltam a szállást, mert kell hozzá a foglalási szám, de nem foglalom le addig, amíg erre nem kapok választ. Fel is hívtam őket, de 15 percet várakoztattak. Mi a teendő?
2016. máj. 23. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyiss egy bankszámlát. Amennyire fiatalnak és tapasztalatlannak tűnsz, tuti kapsz valami diák számlát (lehetőleg ne a gagyi otépébe menj).

Egy bankkártya is 1000 forint körül van évente, ha jó bankba mész és új ügyfél vagy.

2016. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!