Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ez vadkempingezésnek számít?...

Ez vadkempingezésnek számít? Büntetne érte a rendőr?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy elmegyünk nyaralni a Balatonra.

Viszont nem szállodában/apartmanban szeretnénk aludni, hanem az autóban (hátul, lehajtott ülésekkel kényelmesen elférnénk), hogy így is spóroljunk a nyaraláson (fiatal pár vagyunk).


Csendes környéken parkolnánk, ahol senkit sem zavarnánk, vagy nem történne baj, viszont minden éjszaka más utcában / más faluban parkolnánk le éjszakára.


A rendőr ezért megbüntethet? Ha igen, miért? Vagy hogyan lehet ezt kivédeni, milyen kiskapu létezik?


Köszi előre is!


2016. júl. 11. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, megbüntethet. Az ok, hogy egyrészt veszéyles rátok nézve, másrészt meg mivel nincsenek higiéniai berendezések, ezért problémás az utca lakóinak is.
2016. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg büntethet, de szerintem nem szoktak. én sokszor aludtam kocsiban, és ha szóltak, mindig ki tudtam magyarázni, nem kaptam büntetést
2016. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És mivel magyaráztad ki?


Illetve hogy lehetne ezt az egészet törvényesen kivitelezni? Nem birom felfogni egyébként, hogy ez miért törvényellenes, illetve miért sért másokat...

Napközben strandon fürödnénk, a zuhanyzóban, éjszaka pedig el lehet menni nyilvános wc-re (benzinkút)

2016. júl. 11. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok biztos benne, hogy büntetendő. aludtam teherautóban sokszor, személygépkocsiban is, a rendőr néha megkérdezte hogy mi a helyzet. mondtam, hogy alszok mert fáradt vagyok. szerintem menjetek nyugodtan, csak naponta más helyre, és lehetőleg ne a főutcán.
2016. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer aludtam így a Balaton-parton pár éve, egy hosszú szabadstrand egyik parkolójában. Sötétedés körül gyakorlatilag mindenki eltűnt a környékről. Elég kényelmetlen volt, és hamar világosodott, úgyhogy nem aludtam túl sokat. Ez valamikor június végén volt.

Egy haverom viszont megcsinálta úgy a kocsiját, hogy a két hátsó ülést kiszedve franciaággyá alakítható a belseje, teljesen el lehet függönyözni, úgy, hogy kívülről be se lehet látni. Egyszer-kétszer már végigjárták így a Balkánt.

2016. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy bármihez kiskapu kellene.Amennyiben nem tiltott vagy magánterületen parkolsz,a kiskutyának nincs köze,hogy mit csinálsz az autódban.(még mielőtt vaki okoskodni kezdene,igen a drogterjesztés és a fegyvercsempészet kivételt képez)Büntethet e a rendőr?Azért mert a saját autómban szundítok egy keveset?
2016. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"Nem birom felfogni egyébként, hogy ez miért törvényellenes"


Mitől lenne az?? Őszintén kíváncs vagyok ,hogy milyen jogszabály tiltja,hogy hullafáradtan félreállva az autómban aludjak??

2016. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

"Igen, megbüntethet."


A paragrafust kérném szépen idézni vagy linkelni ami alapján a büntetés kiszabásra kerül.

2016. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem büntethet szerintem, de keressetek egy mellékutcát és ott legyetek. A hátsó ablakokat érdemes besötétíteni..

Vadkempingezésnek semmi esetre sem számít.

2016. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!