Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com oldalon miért...

Booking.com oldalon miért kötelező a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Nem tudták levenni a pénzt, mert nem hitel- hanem betéti kártya számot adtam meg.

Nem értem, így miért nem működik. Ez is MasterCard, volt is rajta fedezet, érvényes a kártya, szóval nem értem.


Azt még érteném, ha csak előleget kellene fizetni, a többit meg később vonnák le, ok, ilyenkor a hitelkártya a garancia arra, hogy nem tudom róla eltüntetni a pénzt. De itt egy összegben kifizettem volna előre az egészet. Mi ezzel a gond?



2016. szept. 8. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Kb. 100-szor foglaltam a booking.com-on(cèg àltal es magàn úton is), mindig elèg volt a Visa kàrtyàm, ami nem hitelkàrtya, hanem sima domnornyomott bankkártya. Ahogyam a Mastercard is.


Nem lehet hogy az adatok megadàsànál hitelkartya adatokat irtàl be, es ezzel megzavarva a hotelt?

2016. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

nem kötelező a hitelkártya. Csak a végső ár kifizetése kötelező.

Ha ez nem megy, joggal mondják azt, keress más foglalós oldalt.

Elárulom, betétivel simán szokott menni.

2016. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én még kártyát sem használok ott, hanem "mezei" net-bankos utalással fizetek a bankomon keresztül.
2016. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Dombornyomott Mastercard volt?
2016. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as

amikor a foglaláskor a fizetéshez érsz és kéri a kártya-számot, akkor hogy hozod tudomására: nem is kártyát akarok használni, hanem banki átutalást... Ha így kilépsz, megszakad a foglalás menete.

2016. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem volt olyan opció, hogy kártyatípus-választás. Csak hitelkártyát lehetett hozzáadni.
2016. szept. 9. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont tegnap 22:15

Jogos, hülyeséget írtam.

Bocs!

Épp a napokban vettem kedvezményes szállást a Bónusz Brigádon keresztül, azzal kevertem össze.

2016. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4-esnél a pont, hiába pontozta le minden ütődött.

Ha nem dombornyomott kártya volt, akkor ez lehetett az ok.

Bizonyos típusú (pl. offline) tranzakciók nem mennem nem dombornyomott kártyával.

2016. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy ez volt a hiba. A kártya egy virtuális OTP webkártya, ami MasterCardnak felel meg. A Hostelworld oldalon például fizettem már vele szállást, meg a PayPal is elfogadja (pedig ott csak dombornyomott lehetséges)
2016. szept. 9. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
És miért nem olyan szállást foglalsz, ahol nem kell megadni a kártyaadatokat? Én a legtöbbször ilyen szállást foglalok. Csak egy vagy két esetben fordult elő, hogy a teljes összeget előre fizettem a kártyámról, talán egyszer volt, hogy 5-10% előleget levontak, de az összes többi foglalásom olyan volt az elmúlt 6-7 évben, hogy nem kellett megadnom semmilyen kártyaszámot. Sokszor nem is foglalok előre, hanem a helyszínen keresek szállást.
2016. szept. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!