Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha egy hotelben megszállok, a...

Ha egy hotelben megszállok, a szobakulcsot minden egyes alkalommal le kell adnom a recepción amikor elmegyek valahova, vagy elég csak kijelentkezéskor?

Figyelt kérdés
Valamint azt sem tudom, hogy érkezéskor vagy távozáskor kell fizetni? Köszi.

2016. szept. 13. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Eddig mindig kijelentlkezéskor adtam le. Szerintem ha ettől eltérnek, akkor ki lesz írva, bár még nem láttam ilyent.
2016. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha messzebbre megyek, mindig leadom. Legalább nem veszik el, meg ők is össze tudják kapni a lakást.

Távozáskor fizetünk, mert első nap még nem tudod milyen plusz fogyasztásod lesz. Esetleg utolsó este, ha reggel már nem akarsz igénybe venni semmi felszámolandót

2016. szept. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%

Nem kell leadnod. A legtöbb helyen már kártyás megoldás van, az zsebben elfér. Nyugodtan cipeld magaddal, főleg, ha mázsás kolonc van rajta :))

A személyzetnek van kulcsa, ha be akar menni.

2016. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
87%

Sokat utazom, de eddig egyedül Nyíregyházán kellett leadni mikor elhagytuk a hotelt, külön felhívták rá a figyelmet.

Távozáskor kell fizetni.

2016. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Ha messzebbre megyek, mindig leadom. Legalább...ők is össze tudják kapni a lakást. "


Komoly utazó lehetsz.

Már fél órája ezen röhögünk, hogy van aki azt hiszi, hogy egy szállodaszobához egyetlen kulcs van csak.

:)

2016. szept. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Szállodától és környezettől is függ... A szállodai szabályzatban az áll, hogy a szobakulcsot le kell adni. Vácott vagy Gyulán, kisebb, meghitt környezetben nem mindig adják le, de Budapesten, Londonban, Rómában utánad kiált a recepciós, ha nem adod le. Feltételezi, hogy elfelejtetted, hiszen ezt mindeni tudja.

A fizetés is különbözik: Telefonos vagy személyes bejelentkezéskor mindig elmenetelkor fizetsz. Internetes bejelentkezéskor (booking.com) meg kell ugyan adni a hitelkártya számát, de csak a biztonságuk miatt (ha nem jelennél meg, levonnak egy napra szóló eurot). Más gyakorlat: a szálloda zárolja a kártyán a szállás árát (ritkán használják). Berlinben volt olyan szállodám, ahol kijelentkezéskor azt mondták, köszi, már levontuk. Mindig attól függ, hogy hány csillagos a szálloda és hogy honnan jön a vendég. Egy 4-5 csillagos szálloda nem szarakodik, oda úgysem megy éhenkórász. Ha ritkán át is vágnák őket, akkor sem éri meg nekik a cirkusz. Az se mindegy, honnan jön a vendég... ha angol, svéd vagy norvég útlevelet ad meg, nincs gond. De ha pl. egy litván, román vagy albán útleveles egy két csillagos szállodába jelentkezik be, akkor nagy a valószínűsége, hogy próbálkozni fog...

2016. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
82%

5# szerintem nem gondolja, hogy csak 1 kulcs van a szobához.

Ha leadja + mellé közli, hogy hosszabb ideig lesz távol akkor természetesen ilyenkor lesz takarítva nála.


Távozáskor szokás fizetni, de lehet érkezéskor is ha már nem akar ezzel foglalkozni később.

2016. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. szept. 14. 11:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!