Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha nem adtam meg bankszámla...

Mucika01 kérdése:

Ha nem adtam meg bankszámla adatokat, a booking.comon foglalt szállás be tudja e hajtani rajtam a lemondás költségét?

Figyelt kérdés
Párkapcsolati probléma miatt lemondásra kerult egy már lefoglalt nyaralás, 60napig volt ingyenes, én 51 napnál jeleztem h szeretném lemondani, a szállásado kérné a szállás dijának 90% át, ami szerintem nem fair... irtam nekik, megprobáltam veluk beszélni, de semmi... mit tegyek h ne keljen kifizetnem a kb 400euronyi összeget.?

2017. máj. 29. 00:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A foglaláskor elfogadtad a feltételeket. Minden apróbetűt láttál, valószínűnek tartom, hogy értettél is.

Mondhatnánk, hogy kölcsönösen megegyeztetek.

Te borítottad az egyezséget, innentől teljes joggal perelhet és nyerhet a szállásadó.

Bár megjegyezném, és innentől neked segítek, hogy amennyiben nem adtál meg kártyaadatokat és nem valami himihumi magyar panzióssal állsz kapcsolatban, akkor nem nagyon fognak perelni.

Ha megadtál kártyaadatokat, egyetlen pillanatig ne legyen kétséged, hogy behajtják a tartozást.

2017. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem nem magyar szállásadorol beszélunk, hanem horvátról. Természetesen próbálok vele elörébb jutni, de sikertelenül, egyenlöre
2017. máj. 29. 10:25
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
miért írtál a szállásadónak? ha kártya nélkül foglaltál, akkor nincs mit behajtania. ott cseszted el hogy felvetted a kapcsolatot a szállással személyesen. van néhány szállás a booking.com-on ahol nem kérnek kártya adatokat, így ha lemondod, neked azzal további teendőd nincsen.
2017. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Pont az ilyenek miatt, akik itt okoskodnak, ragaszkodnak ennyire szigoru feltetelekhez egyes szallodak.


Foglal, aztan megsem megy el, nem is jelzi, a szalloda meg bebukta a penzt es mar a szobat sem tudja kiadni. Gratulalok! Forditott esetben biztosan helyeselne az ilyen!


Kerdezö teljesen jol tette, hogy felvette a kapcsolatot a szallassal. Sajnos elfogadta a felteteleket es igy a szallasado joindulatan mulik, hogy tisztessegesen szeretne e szobakiadasbol nyeresseget huzni vagy kihasznalni egy szerencsetlen helyzetet. Böven lenne meg idö hirdetni a szobat es nagy esellyel kiadni.


kerdezö helyeben azert probalkoznek meg. Ha nem tetted volna mar meg, kerd meg a manager elerhetöseget is, mert a recepciosnak nem is all modjaban rugalmasnak lenni e teren. Ha minden probalkozas ellenere hajthatatlanok, en a helyedbe fognek egy kedves baratot/rokont es vele mennek el nyaralni es jol erezni magam. Esetleg (ha ez lehetseges a szalloda reszeröl), kereni ismerösök közül, aki atvallalja. A fair ertekelesben azert megjegyeznem, hogy erre erdemes külön figyelni, de igazabol elötte sem volt titok a lemondasi feltetel.

2017. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vigyél valakit magaddal és akkor nem bukod a pénzt, hanem jól érzed magad + felejtesz.
2017. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Privát szállásadorol beszélunk. Nagyon sunyi lett volna ha nem jelzem a pronlémát s szállásnak, és nem kérem őket az összeg csökkentésre. 6 före van a foglalás, nincs kit elvigyek és ezek után már is biztos h jol érezném magam ugy ahogy én szeretném
2017. máj. 30. 01:02
 17/18 anonim ***** válasza:
És a másik négy érintett? Ők hogy állnak a dologhoz? Nekik is be kellene szállni a veszteségbe...
2017. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1. A Booking.com lényege, hogy többnyire nem kérnek előre pénzt, illetve pontosan közlika foglalási feltételeket. Azért hatalmas a forgalmuk, mert megbízhatók a szállás és a vevő felé is. Az adataidat ismerhetik a géped alapján. Sunyítani nem érdemes senkinek, mert a cég érdeke a tiszta helyzet.


Ha tudnak, segítenek. De a megegyezés a szállásadó és a foglaló dolga. Egyes szállásadók pénzéhesek, nehéz velük az egyezség. De Horvátországban ez nagy biznisz, ezért az utazási irodák szigorúan veszik. És nem kedvelik a hírnevet rontó szállásadókat (elvileg ha akarják, el is vehetik tőle a jogot). Ennek tudatában érdemes tárgyalni, méltányossági alapon. Mindig a jó szó az előnyös, arra külön rá kell érezni, ha már ez kevés.

A költség nyilván azé akinek a gépéről és adataival a foglalás történt, hiszen ő elérhető. Viszont egy társaság minőségét az jelzi, hogy mennyire együtt intézik az ügyet, például mennyire segítenek egy hatodik személy megtalálásában. Azért támaszkodj a barátaidra is a gondodban.

2017. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!