Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállás lemondása Booking.com?

Szállás lemondása Booking.com?

Figyelt kérdés
Balatonon foglaltunk egy szállást a booking.com oldalon. Július 4-ig volt az ingyenes lemondási idő(nem utaltunk előre semmit, nem kellett, kártyaadatokat sem adtunk meg). Viszont ma le kellett mondanunk a foglalást. Kiléptünk a határidőből. Az oldal azt írta ki, hogy sikeresen lemondtuk a foglalást €40-ért, további teendőnk nincs. Ez most mit jelent? Valahogy be kell fizetni a pénzt?
2017. júl. 9. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Elvileg levonják, de ez nem biztos. Nekem volt már olyan, hogy lemondtam szállást, és nem vontak le végül semmit. Talán ha menet közben kiadják másnak, akkor nem vonnak le - de nem tudom.
2017. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Ki kell fizetni
2017. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Pedig olyan érthetően van leírva. Lemondtátok a foglalást ezért €40 fizetni kell nektek. Ha jól emlékszem akkor a booking.com oldalon be kell regisztrálni ha foglalni akarsz. Így tudják az adataidat.
2017. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mégis hogyan kée fizetni? Erről semmit nem kaptunk, csak hogy nincs további teendőnk. Miről vonják le, ha nem adtunk meg kártyát? Kiadták a szállást már kb rá egy órára.
2017. júl. 9. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy kipostázzák a számlát, vagy legközelebb ha foglalsz szállást, akkor levonják kamatostul.
2017. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha nem adtál meg kártya adatokat, nem fog semmi sem történni. A szállásadó spórolt azon, hogy egy rendes bankkártyaelfogadó szerződést kössön, és az ilyeneknek találták ki ezt az ijesztgetést, hogy úgy tűnjék, a foglalást csak pénzért mondhatod le.

Nem volt szép dolog a részedről, hogy így tettél, innentől nyugodtan alhatsz. Senki nem fog semmit követelni.

2017. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem jókedvemből mondtam le.

Feltételezem, hogy ha fizetni kéne, leírták volna, hogy hogyan. Csekk, átutalás, stb. A szállás oldalán sem találtam semmiféle választ erre.

Meg akkor ne azt írja a booking, hogy további teendő a nincs.

De köszi a válaszokat.

2017. júl. 10. 06:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kértek foglalásnál számlaszámot, akkor vígság van.

A booking csak egy közvetítőoldal, nem von le, nem is postáz csekkeket. Attól se kell félj, hogy majd a jövőben levonná, ha majd más szállásfoglalásnál meg kell add a számlaszámod. Ez a szállásadó feladata, ha nem teszi meg, öröm bodottá :)

2017. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!