Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A booking nevű oldalon szeretn...

Akoos kérdése:

A booking nevű oldalon szeretnék foglalni szállást, de sehol nem látom, hogy az idegenforgalmi adó benne van-e az árban, szerintetek?

Figyelt kérdés

Ha nincs benne, akkor az kb. mennyi? Van egyéb rejtett költség, amivel számolnom kellene? (50 euro takarítási díjat látom)


[link]



2018. jan. 17. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne, ország függő.
2018. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy nincs benne? Az oldal azt írja, hogy általában benne van.
2018. jan. 17. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
világosan le van írva minden szállàsnál, hogy benne van e vagy sem.
2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zoli780806 válasza:

Általában nincs benne.

Ezt például egy aktuális foglalásomból másoltam ki.

Az ár nem tartalmazza

A lent feltüntetett ár egy becslés, mely a szoba maximális férőhelyeinek száma alapján számítja bele az árba a szállás vagy a helyi önkormányzat által kirótt, fejenként fizetendő díjakat.

Idegenforgalmi adó (HUF1085 × 2 fő × éjszaka) HUF 4 325

2018. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha világosan le van írva, akkor megtennéd, hogy megnyitod a linket és megmondod nekem a választ?
2018. jan. 17. 21:50
 6/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Nem minden településen van idegenforgalmi adó (hazánkban sem). Bár nem a legaktuálisabb, most csak ezt találtam:

[link]

Innen letölthető egy táblázat, hogy Magyarországon mely településeken nincs pl. ifa. Külföldön is hasonló lehet a helyzet. Ha a booking külön nem írja, akkor ott valószínűleg nincs is. Sok országban foglaltam már a booking-on keresztül is, és volt, hogy egymáshoz közeli helységekben más-más összegű ifa volt.

2018. jan. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oh, érdekes. Köszönöm :
2018. jan. 18. 07:34
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Nálam még ott sem kérték, ahol fel volt tüntetve hogy külön fizetendő.

Magyarországon viszont igen, de az a gyanúm hogy egyből zsebbe kerül...

2018. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jellegű szállásokban gondolkozol, esetleg megnézhetnéd az Airbnb-t is.

Hiszen itt sincs és ott sincs ellátás.

2018. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves 8-as! Nem zsebbe kerül, ezzel el kell számolni az Önkormányzat felé, nem véletlenül külön tétel a számlán is, ez nem a szálláshelyé. Én 4*-os szállodában dolgozok, nyáron minden héten jönnek ellenőrizni az IFA-t személyesen illetve a foglalási rendszer kimutatja mennyi az annyi a vendégadatokból, elég nehéz ezzel csalni.
2018. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!