Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Akik idegenkednek AIRBNB-vel...

Akik idegenkednek AIRBNB-vel megszállni valahol, mi miatt? Minek hatására szavaznátok neki bizalmat?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.


Sokan a booking.com-ban is lassan bíztak meg, pedig az hoteleket (is) kínál nagy számban és hivatalos partnere akár világméretű szállodaláncoknak is.


Az AIRBNB ugyan más, de biztonságos.


Miért nem bíznak sokan benne?


És mennyire ragaszkodtok az álláspontotokhoz?


Csak kíváncsiságból kérdezem és nem célom megsérteni vele, akik idegenkednek tőle.



2018. febr. 12. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szemely szerint a booking.com-mal meg vagyok elegedve, ezert nem erzek keztetest valtasra.


A bookingon is csak szallodakat nezek. Altalaban, amik kinalnak parkolasi lehetöseget es reggelit.


Nem vagyok teljesen biztos benne, de nekem ugy tünik, az Airbnb a "Zimmer Frei" modern megfelelöje, ahol maganemberek adjak ki otthonukat (vagy annak szabad szobait). Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a csaladias hangulatu fogadokat (mint. pl. rengeteg van az alpokban), de szeretem, amikor ez egy szalloda kenyelmevel es minden elönyevel parosul. Sem üzleti uton, sem üdüleskor nem szeretnek magam utan takaritani, beagyazni, massal megosztani a fürdöszobat stb.

Reggelikor pedig szeretem a kedvesseget, de ha pl. egy csaladnal szallnek meg, udvariatlannak ereznem, ha csak bambulok magam ele, mig szürcsölöm a kavemat es arcomba tömöm a müzlimet. Pedig van, amikor pont igy szeretek reggelizni.

2018. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet booking-hoz hasonlítani. Teljesen más a kettő.


Ismerősöktől hallott rossz tapasztalatok miatt nem venném igénybe. Pl. olyan állapotú lakásba érkeztek, hogy azonnal elindultak inkább valami szállodát keresni.

A szállodában van rendszeres, szervezett takarítás, fertőtlenítés. Itt ki tudja, hogy mi hogyan volt takarítva.

És persze az a cikk is az agyamba égett, hogy hogyan öltek meg valakit a szállásán. :D

Igazából úgy vagyok, hogyha van szálloda, mindenféle szolgáltatásokkal, akkor ez minek??

2018. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lényeges dolgot kihagytam.

Én sem egy hetes nyaralásra gondoltam, hanem ha csak egy-két napra akarok vagy kell valahol megszállni.


Hosszabb időre (pl. a takarítás és az ellátás hiánya miatt) én sem venném igénybe!


Amit első válaszoló írtál, hogy mással megosztani a fürdőszobát, arra nincs is szükség.


Rengeteg teljes lakás van fenn az airbnb-n. Volt amikor Budapesten szálltam meg egy éjszakára és kivettem egy teljes lakást a belvárosban 10 000 ft körüli áron.

Nem volt nagy, de tiszta és igényes volt.

2018. febr. 12. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam több helyen airbnb-szálláson, nekem csak jó tapasztalatom volt vele. Még nagyobb a jelentősége az értékelésnek, mint a bookingon, úgyhogy általában jobban oda is figyelnek arra, hogy a vendég jól érezze magát. Béreltem szobát és teljes lakást is (tetőmedencés, security-s épületben, ahol a lakóknak fitneszterem, kisbolt és körpanorámás étterem és bár állt a rendelkezésükre, harmadannyiért, mint egy szállodai szobát), semmivel nem volt koszosabb, mint egy átlag szálloda, sőt...A szállodában viszont nem megy el veled senki segíteni, ha problémád adódik, ahogy velem pl. az egyik airbnb-s házigazda. Egész más feeling egy tömegszálloda, mint egy helybeli lakás, mindegyiknek érdemes utánanézni, az értékeléseket elolvasni, aztán ki-ki eldönti, az adott helyen melyik jön be neki inkább. A magam részéről használom a bookingot is, az airbnb-t is.
2018. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy hotelban valami gond van, ott a recepció, az egyéb dolgozók (takarító, portás, konyhás)... Ha egy magánszálláson gond van, csak a kapcsolattartóhoz tudsz fordulni... Ez valamennyire rizikó szerintem.
2018. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is inkább a bookingra szavazok, ha másért nem is de általában ott találom meg azt az opciót ami minden szempontból lefedi az igényeinket. Persze ott is bele lehet futni rosszabb állapotú szállásba, bizonyos felszereltség hiányába de hol nem? Ami az airbnb ellen szól :rossz tapasztalat. Illetve ez személy függő de én jobban szeretek a szálláson fizetni. Ezzel nem a biztonságot vonom kétségbe (bookingon is meg kell adni legtöbbször hitelkártya adatokat) de egyszerűen jobban szeretem ha ott és akkor kell fizetnem. Visszatérve a rossz tapasztalatra: airbnb, cuki kis apartman-nem egy Hilton de teljesen oké, tiszta, közel mindenhez. DE: tisztába vagyok vele hogy ez nem a foglalt apartmanra vonatkozik, de maga az épület egy drogtanya. Vizelet a lépcsőházban, eldobott csikkek,ordibálás,sziréna. Hangsúlyozom: az apartman rendben volt! Amég nem léptél ki az ajtón. Sehol egy szó nem esett erről, "pároknak családoknak tökéletes" hogyne.. Amúgy maga a koncepció(legalábbis az eredeti) tetszene vagy tetszett. Gyakorlatban pedig akár Budapesten is, de rengeteg európai nagyvárosvan inkább az airbnb-be fektetnek be, te meg keress magadnak albérletet majd megoldod valahogy. Kicsit elcsúszott már az alapkoncepciótól, egész láncok hálózatok hirdetnek szobát és az árak sem annyira barátiak már..
2018. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tom. Igaz csak egyszer hasznaltam még airbnb-t, de nekem teljesen pozitiv, jo elmeny volt. Sokkal jobb aron, mint egy szalloda. Jokat kavezgattunk a hazigazdaval. Ja es takaritanom se kellett :)
2018. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Airbnb-n is kifizeted a takarítás díját, pontosan ugyanúgy, mint egy hotelben. Az én tapasztalataim alapján a házigazdák nagyon ügyelnek a tisztaságra, kedvesek, és segítőkészek, és olcsóbb mint egy hotel, ami nekem nagyon fontos szempont. Meg én nem szeretem hotelben reggelizgetéssel eltölteni a fél napot, inkább gyorsan csinálok valami szendvicset, és mehetünk is :) Amúgy amikor legutóbb 1 hetet airbnb-ztem, a házigazda minden egyes nap takarított, olyan tisztaság volt, amilyet én otthon szerintem soha az életben nem tartottam még. :D
2018. febr. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Airbnb az egyik legjobb dolog, ami az utazási iparral történt. A legtöbb szállodát kimondottan utálom, személytelen, mindegy hogy az ember Londban vagy Tashkentben van, nagyjából ugyanolyanok a szobák. A reggeli nem rossz, de éppenséggel 5 perc alatt tudok szerezni magamnak kaját. Viszont a legfontosabb az ár, kb mindig olcsóbban foglaltam teljes belvárosi lakásokat, mint egy sima szobát egy háromcsillagosban.
2018. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 idigo válasza:
Egyenlöre meg csak egyszer hasznaltuk kicsit feltem, hogy azt kapjuk amit befoglaltunk de kellemes csalodas ert, tiszta volt minden, szep takaros szobak, 3 fele kv a mindennel felszerelt konyhaban. Megneztük akepeket az apartmanrol es az ertekeleseket aztan hadd szoljon
2018. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!