Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A magyar szállodákban miért...

A magyar szállodákban miért szégyellik az anyanyelvüket és a nevüket a személyzet és az alkalmazottak?

Figyelt kérdés

Mire is gondolok , amikor külföldön nem egy országban megszálltam arra lettem figyelmes hogy a pincérektől kezdve szinte minden alkalmazott a saját anyanyelvén szólít meg nálunk meg szinte szégyellik a magyart és helyette a primitív angolt erőltetik, a névről nem is beszélve miszerint az utónév kerül előre a vezeték hátra.


Ezzel nekem az a bajom hogy a külföldiek szinte reklámozzák az anyanyelvüket olaszok olaszul beszélnek, németek, osztrákok németül, franciák franciául, amivel nem is lenne baj ha ez egy reklám és próbálják az anyanyelvüket megismertetni a külföldiekkel , de ezt nálunk pont ellenkezőleg veszem észre.


2019. jan. 28. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudják hogy külföldi vagy, addig persze hogy a saját nyelvükön beszélnek hozzád. De egy külföldivel úgy beszélnek amilyen nyelven tudnak. Legtöbbször ez az angol. Mélymagyar, önérzetes kis senki lehetsz ha ennyire ráizgulsz a dologra. Nyiss egy kis panziót akkor, és a külföldiekkel beszélj magyarul. Megnézném hány vendéged lenne. Jó hogy nem már elvárod hogy aki nyaralni jön Magyarországra, az tanuljon meg magyarul.
2019. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

12: És akkor te ezeken a nyelveken mind beszélsz? Vagy hogyan kommunikáltál velük?


Én munka miatt rendszeresen utazom. Mindig angolul beszélnek velem. Nyilván már a foglalásból kiderül, hogy nem helyi vagyok. Vagy ahogy már írták, max. a saját nyelvükön köszönnek először, és utána "keresünk" közös nyelvet.

Te nagyon el vagy tévedve.

2019. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszi bárki, hogy a kérdező járt akármelyik országban vagy akár magyar hotelben? Ilyen mentalitással a legnagyobb táv amit megtesz az a panelből a gyárig buszozás este meg vissza... :D
2019. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

A kérdező ékes bizonyítékát mutatta annak, miért ne irassa az ember rossz szakiskolába a gyerekét: nem tanul meg más nyelveket, nem ismer meg más kultúrákat, és jó eséllyel képtelen lesz elfogadni más álláspontokat.

Ha a magyar az egyetlen amit ismersz, ne csodálkozz, ha ilyen nyomorult maradsz.

2019. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajj hagyjátok már ezt a nyomorékot. Érdemes rákeresni a divat-öltözködés kategóriában milyen kommenteket hagy maga után :) Vagy a diplomásokat szidja, akik csak melegednek az egyetemen és egy senkik, vagy azon hisztizik miért nem elfogadott hogy ő férfiként csilli villi kis harisnyácskában jár. :)

Nem véletlenül tiltották már ki milliószor, nem véletlenül 28%-os válaszoló, és nem véletlenül titulálja az angolt primitív nyelvnek. Hisz nem érti nem beszéli, nem is akarja, mert mindenki akinek több esze mint neki valaha is lesz vagy van az hülye.

Na ennyit róla :)


(És most mindjárt jön a szokásos alpári c kategóriás privát tőle amit persze nem olvasok el :)) )

2019. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!