Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szeretnék kimenni a nyárra...

Szeretnék kimenni a nyárra külföldre. Olaszország lett a célpont.2-3hónapról lenne szó. Önkéntes munkára gondoltam, mivel 2-3 hónapra gondolom nem alkalmaznának. Hogyan tudnám ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Nyelvtudás az még nagyon alapszintű, mivel csak egymagam tanulom. Június vége felé tervezem a kiutazást (szóval addig még tanulom a nyelvet).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék kimenni? Segítségem sajnos nincsen, szóval nekem kéne kitalálni, de nem megy... :/

Rátaláltam erre az önkéntes munka lehetőségre, csak mindenhol mást, és máshogyan írnak! A kint töltött idő rövidsége miatt, gondolom rendes munkára nem alkalmaznának, idény/szezon-munkában meg itthon már volt tapasztalatom, szóval hanyagolnám. Leginkább a nyelv elsajátítása lenne a célom!

De nem tudom összehozni, s az ebben való segítségetekben reménykedem!

A közelmúltban átélt, rossz élményeim miatt nem szeretnék beteg emberekkel foglalkozni (Főleg kint, még meg sem érteném amit kérnének tőlem), vagy fogyatékkal élőkkel. Sajnálom, de nem menne nekem.

És pont emiatt keresnék másfajtát. Olvastam olyat, ahol farmon kell önkénteskedni. Leginkább ilyesmi érdekelne!

Már egy ideje nézelődök össze - vissza, de eddig nem jött össze.

1-2 embertől kértem már segítséget, de egyikük sem csinált hasonlót, mind ugyanazt tudta mondani, hogy tanuljam a nyelvet (amit amúgy is csinálok), és keressek az interneten. Nos igen, azt is csinálom csak eddig sikertelenül... Valaki tud valami biztosat? Vagy segíteni ebben nekem? Nagyon hálás lennék érte!

És tényleg ki szeretnék menni nyárra! :)

Köszi, hogy elolvastál!



2019. febr. 4. 19:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Ui.: Az lemaradt, hogy az oldalakon sem tudok kiigazodni, némelyik olyan kacifántos! (Szóval, ha valakinek már bejött egy, vagy ért hozzá, az tudna nekem segíteni benne? Mert pl. teszem azt, megírja valaki, hogy Workaway, ``oké`` de mit tudjak vele kezdeni, ha nem boldogulok el vele?! :D)

Köszi előre is a válaszokat! :)

2019. febr. 4. 19:23
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Hát pedig workaway. Ha nem boldogulsz el vele keress fel egy gyógypedagógust. Beregizel, kiválasztod, felveszed a a kapcsolatot elbeszélgettek, ha meg tudtok egyezni és kölcsönösen szimpatikusak vagytok akkor kimész, ha nem keresel másokat. Annyi, hogy költőpénz az kell, mert csak kaját meg szállást ad a legtöbb. Meló van mindenféle child caretől a mezőgazdasági munkáig.
2019. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A workaway csak egy példa volt, kedves #1.

Te kipróbáltad már őket? Úgy értem, általuk utaztál már külföldre?

2019. febr. 4. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Már tucatszor. El kell olvasni a profilt, meg a feedbackeket, meg aztán lebeszélni a dolgokat, és akkor nagy meglepetés nem érhet.
2019. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Én is voltam párszor Olaszországban .Egy barát segített pontosabban egy barát barátja :P Szerintem keress kapcsolatot és egyben segítséget.

Ne foglalkozz olyanokkal mint az első válaszoló mert minden bizonnyal egy fotelbáró akit apuci meg anyuci eltart és életében nem dolgozott meg semmiért még a popsiját sem törölte ki egyedül:) .Vissza vehetnél egy kicsit mókuci én sem csípem ezt a stílus és ha egyáltalán életben maradsz akkor megtapasztalhatod ,hogy az olaszok sem csípik ;) Nem szemétkedni kéne ha talán anyuci nem mondta volna el elégszer :)

2019. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
26%

Először inkább azt tisztázzuk már le mennyi pénzed van erre a mutatványra?Mert azért az önkénteskedés sem úgy megy,hogy akkor neked fizetnek minent,még az oda utadat is neked meg csak csomagolnod kell hogy indulj!

Normál munkat meg ilyen kevés időre gyenge nyelvtudással biztosan nem kapsz!A nyelvre amugy is nagyon gyurjal rá,mert a nélkül semmire nem mész az olaszoknál!

Én akkor már inkább javasolnám hogy az északi részen az alpok között próbálj meg nézni valamilyen alpesi hotelben konyhai kisegítő/személyzetis vagy valamilyen hasonló munkát,ahol esetleg más magyarok is vannak!

2019. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Az előbb írta, hogy tanulja a nyelvet, szóval köszönjük emese!

Ezzel megint nem segítettél a kérdezőnek, hanem csak beálltál a sorba.

Gondolom tisztában van azzal, hogy neki kell állnia az oda és a vissza utat, ez egyértelmű.

Ő csak segítséget kért abban, hogy hogyan tudjon elindulni (mert én így értettem meg legalábbis, amit írt).

És azt is leírta, hogy nem akar szezonmunkába állni!

Konyhai kisegítő ?

Mert ahhoz aztán tényleg semmi nyelvtudás nem kell!

Majd nekiállnak elmagyarázni egy konyhán, hogy mit csináljon, meg hova tegyen, mert pont ott van a legtöbb idő az ilyenre!

Olyat nem akar írni valaki, ami segíthetne neki, esetleg?

Közhelyeket bárki képes írni.

2019. febr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is workaway, vagy a másik, ahol kifejezetten farmos munkák vannak, az a Wwoof, de ezzel nincsen tapasztalatom, viszont sok helyről hallom és sokan dícsérik, úgyhogy nézz utána ;)
2019. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Azt hiszem tudok neked segíteni. Akár keress privátba. Szóval én Veszprém megyében vahyok ismerős, hogy ott kihez kell fordulni, de máshol is 1 perc alatt találok neked küldő szervezetet. Én pár éve Ausztriába találtam egy adatbázisnyi fogadó szervezetben olyat, aki 1 evre foglalkoztatott. Hülyeség, amit itt előttem vki írt, hogy ehhez pénz kell, meg nem a két szép szemedért mehetsz ki. De! A kiutazást, hazautat állja a fogadó szervezet, emellett a lakhatást, teljes ellátást, a nyelvtanulást. Ezen kívül kapsz zsebpénzt, ami most nem tudom mennyi, akkor Ausztriában az adott szervezetnél 50.000 ft volt átszámolva. Elsőre itt van ez az oldal, szerintem ezen el tudaz indulni. Az adatbázis angol nyelvű, amit megkapsz a küldő szervezettől, de sztem neten is meg lehet találni( én megkaptam) es azon szereplő szimpatikus szervezeteknél neked kell jelentkezned. (Önéletrajz-angol-vagy az adott ország nyelve) ill motivációs levél. Én kb 10 szervezetnek írtam, és kettő pozitív válasz jött. Akkor kerestem fel újra a küldő magyar szervezetet, és ők lepapírozták. Ennyi volt.


[link]

2019. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!