Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nem tudom hova kéne pontosan...

Nem tudom hova kéne pontosan írnom a kérdésem, mert semelyik topic-ot nem találtam megfelelőnek, szóval ezt választottam 🤷🏼‍♀️ (? ) kérlek ha van időd olvasd el!

Figyelt kérdés

Nagyon erősen gondolkozom, hogy az életemet Ausztriában szeretném folytatni, vannak kint ismerőseim Gallspach környékén. Oda szeretnék utazni, de első körben egy “bebiztosítási” hónapnak fognám fel az első hónapot. Nem szeretnék rögtön lakás bérlésekbe csöppenni, ezért arra gondoltam, hogy egy szálloda szobáját egy hónapnyi bérléssel, (és persze a munka miatt) bejelentéssel kivenném. Valaki esetleg azon a részen tudna ajánlani szállást ahol ez megoldható? És ha már fel is jött, akkor bérügyintézőként szeretnék elhelyezkedni, volt akinek esetleg sikerült?

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 11. 00:16
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha lesz is olyan hotel,ami ad neked szallast ennyire hosszu időre,egyet biztosan egyik sem fog megtenni!Mégoedig hogy bejelntsen téged az adott lakcímre!Erre kár is apellálnod!Ha tenyleg vannak ott ismerőseid akkor lakj náluk vagy jelentkezz be oda,azt kész,mert amit te akarsz az nem fog menni!
2019. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm ajánlotta ezt a megoldást, mert állítólag ő is így kezdte...
2019. márc. 11. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ötleted rossz.

Fogsz találni olyan szállodát aki kiadja a szobát 1 hónapra, sőt többre is. De ez megfizethetetlen. Még a havi fizetésed sem lenne elég rá. Csak nézd meg egy bármilyen átlagos hotel árát, hogy 1 napra mennyiért adja ki, és számolj.

Az elsőnek igaza van, hogy bejelenteni nem fog a szálloda, tehát az nem lesz a lakcímed. Munkakereséshez az egyik fontos pont, hogy legyen lakcímed. Ha nincs esélyed sem lesz, hogy munkát kapj.

Ismerősöd hazudott neked. Vagy csak azt nem mondta, hogy anno annak idején amikor ő kiment akkor csak max 2.3 napot volt szállodában, és első körben szobát keresett. Szerintem te is így csináld, ha az ismerősöd pár napra sem fogadna.

2019. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
Állítólag.......egyebkent ezek az idők már nagyon régen elmúltak,mikor ezt még meg lehetett játszani!
2019. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis albérlet, vagy egy lakrész olcsóbb, mint hónapokra szállodában élni.

Egyébként, ha van ilyen ismerősöd, aki így kezdte, akkor miért nem őt kérdezed meg, hogy hol szállt meg?

2019. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, ez nem pontosan egy szálloda, hanem egy kollégiumhoz hasonlító szoba egy személynek. Nyilván nála is rákérdeztem a dologra, azt mondta, hogy a tulajdonossal egyeztettek és Ő belement a bejelentettségbe, természetesen pénzért. Csak kíváncsi voltam egyéb tapasztalatokra is.
2019. márc. 13. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy egy kollégiumban vagy hasonló helyen engedik a bejelentkezést. Nem ostobák az emberek. Az ismerősöd nagyon nagy ökörségeket mond..

Van nyelvtudásod. Miért nem mész ki úgy, hogy 2-3 napra megszállsz egy hostelben (ami olcsó) és az alatt a pár nap alatt keresel szobát. Szobát hamar kitudsz venni ha van nyelvtudásod (mert így eltudsz intézni mindent) és van pénzed.

Ne hallgass az ismerősödre mert csak nagy ökörségeket mond. Külföldön élek, és szerintem akik kint élnek helyeselnek, hogy nem úgy van ahogy az ismerősöd mondta.

2019. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hasonlóan az előttem szólókhoz, szerintem is az lenne a legjobb, ha az ismerősödnél szállnál meg, legalább annyi időre, amíg nem találsz egy szobát.

Ha szeretnél bővebben tájékozódni a lakhatási lehetőségekről, akkor ebben a könyvben minden le van írva linkekkel együtt.

[link]

2019. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!