Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Üdv! Lehet baromság amit...

Üdv! Lehet baromság amit kérdezek de akarom tudni a választ. Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem csak annyi lenne, hogy 16 évesen lehet-e kivenni szállodát 1 éjszakára?

Mivel utazok el igy jönne ki jól.


2019. ápr. 19. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik ilyen. Szállodában 18 éves kortól lehet szobát foglalni. De a szüleid foglalhatnak.
2019. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hostelekben ágyat láttam már, hogy 18 év alattiak is foglalhatott.

Egész szobát nem láttam még, de a szálláshely feltételei között megtalálod, amit keresel (de nem fogsz tudni foglalni...)

2019. ápr. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyerekek nem foglalhatnak szállást hivatalosan sehol.
2019. ápr. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a "hivatalosan" szó. A magyar turisztikai szektorban van számos olyan szállásadó, aki bevállalja 18 alattiak fogadását is. Igaz, ezek tipikusan nem szállodák.
2019. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem hivatalos szállodája gondoltam. Például panzió, vagy ilyen "házi" szállodák..
2019. ápr. 20. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Panziókban is elkérik a személyi igazolványt.
2019. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szállásadó és a vendég vitája (eltűnt valami vagy károkozás történt) gyakran terelődik jogi útra. Ott már számít, hogy ki nagykorú és ki kiskorú (aki nem jogi személy). Emiatt a vesztes a szállásadó lehet, ezért nem adja ki akárkinek. Pl. a 17 éves lehet 180 cm. magas, 100 kg. súlyú, sebhelyes arcú és büntetett előéletű kiskorú, aki beállít egy hasonló adottságú prostival - na ebből semmi jó nem fog kisülni...
2019. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!