Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tényleg nem lehet Magyarország...

Tényleg nem lehet Magyarországon magyar állampolgárként külföldi rendszámú kocsit vezetni? Mi ez a baromság?

Figyelt kérdés
Készülök hazalátogatni Angliából egy kis időre, és úgy gondoltam, hogy nekivágok Európának autóval, erre ilyen hírek fogadnak, hogy a rendőrök vadásznak a külföldi kocsis magyarokra. Mennyi valóságalapja van ennek, és egyáltalán mi értelme?
2012. ápr. 7. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van valóság alapja. Ugyanis mostanában az angol rendszámúakra cuppantak rá nagyon, mivel annak az állampolgárnak, akinek van Magyarországon lakcíme(akár állandó, akár ideiglenes), az maximum 24 órát tartózkodhat angol rendszámú autóval Magyarországon.
2012. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként ez nem magyar specialitás, más országokban már régen van ilyen. Nálunk azért került bevezetésre, mert az össznépi adócsalásban ez az egyik technika. A regisztrációs adóról talán hallottál. Ennek elkerülésére sokan furikáznak külföldi kocsival.

Nem tudom hogy milyen minőségben tartózkodol kint, de a te eseted más, és nyilván ki tudod menteni magad, ha büntetnének. Persze ma már én semmin nem csodálkozom.

2012. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
nem adó"csalás", hanem egy igazságtalan sarcot kerültek ki így, ami egyébként az EU törvényeivel is ellentétes...
2012. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Coralie, csak nem szabadságharcosok ők? Szobor is lesz?
2012. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak hasonló szabályozások másutt, de általában fél évben maximalizáják a külföldi autó tartózkodási idejét, csak közben otthonról meg hallom, hogy semennyi ideig nem lehet. De akkor ezek szerint az állampolgárságba nem kötnek bele, ha nincs Magyarországon bejelentett lakcímem?
2012. ápr. 7. 23:08
 6/11 anonim válasza:
100%
Ha nincs bejelentett lakcímed Mo-n, akkor nem. Max elbeszélgetsz a sünökkel angolul, aztán elengednek. :D
2012. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha bemutatod nekik az angol lakcímkártyádat, akkor nem büntethetnek meg, hiszen ott laksz. A magyart dugd el előlük. Azt meg sehonnan nem tudhatják, hogy mióta vagy Mo-n.

Mi is gyakran jövünk haza külföldi rendszámos autóval, eddig még szerencsére nem igazoltattak, de ha egyszer fognak, akkor előveszem nekik a kinti lakcímkártyám és megmondom, hogy csak pár napig vagyok itt.

Itt kint viszont egy magyar ismerősömet megbüntették magyar rendszámú autóval, mert az itteni személyiét mutatta a rendőrnek és nem a magyart. Utána már hiába mutatta a meg a magyart is, ha tudják hogy helyi lakos, akkor nem furikázhat magyar autóval.

2012. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ja közben eszembe jutott, hogy a páromat már egyszer igazoltatták a külföldi autóval, mondta hogy hazalátogatott, külföldön él, nézték a papírjait is, és tovább engedték.

Úgyhogy ez normális, nem büntethetnek meg.

2012. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz,mutasd be az angol lakcimigazolásodat,ahogy az előttem szóló is irta . Magyarországon elméletileg magyar lakhellyel rendelkező magyar állampolgár csak 1 napig használhat a saját tulajdonában lévö külföldön regisztrált autót -de ahogy előttem már leirták,ez egy nyomorék sarc csak,az eu egyeteln országábn sem létezik a magyar találmány,a regisztrációs adó.
2012. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. ápr. 14. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!