Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan, miként tudom ezt...

Hogyan, miként tudom ezt megigényelni a NAV-nál?

Figyelt kérdés
Van jó pár olyan hónapom, amikor nem fizettem magam után a TB-t. Lassan egy éve már van munkaviszonyom, ez előtte volt, a NAV azóta se szólt, sőt az ügyfélkapun lekérdezve szintén nullás az adótartozásom, viszont én tudom, hogy van. Hol és hogyan tudnám megigényelni, hogy utólag kifizethessem, részletre? Illetve azzal, hogy én jelzem ezt feléjük, nem pedig ők szólítanak fel rá, lehet rá esély, hogy legalább a kamatot elengedjék?

2019. júl. 29. 16:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hova, milyen címre írhatok nekik ezügyben? Személyesen nem tudok bemenni, mert a munkaidőm nem teszi lehetővé.
2019. júl. 29. 17:31
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Már szóltak volna, ha tartoznál
2019. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ezer százalék, hogy tartozom, hiszen tudom, hogy hónapokig nem fizettem magam után a TB-t
2019. júl. 29. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha előtte diák voltál, akkor lehet, hogy még kitartott a diákkori biztosításod.

nem akarok lükeséget írni, de ha pl. tavaly júniusban végeztél és mondjuk szeptemberben kezdtél el dolgozni, akkor valóban nincs szerintem se tartozásod.

2019. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam diák sajnos. Fizettem egy ideig magam után, aztán ez abbamaradt
2019. júl. 29. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"Fizettem egy ideig magam után, aztán ez abbamaradt"


Mivel a történet nem egyértelmű, ezért leírom, hogy mi lehet a nullás adófolyószámla magyarázata:


- Megfizetted az összeset, csak Te hiszed azt, hogy van pár hónap elmaradásod.

- Valamit elszámoltál, lehet, hogy a "passzív időszakot" nem vetted figyelembe, amikor is biztosítási jogviszony nélkül sem kell fizetni ezt a járulékot.

- Elévült a tartozásod, azért törölték.

- Behajthatatlanként kezelik a tartozásod, ezért nem látod az adófolyószámlán.


Kérd le az adófolyószámládat a mostanihoz képest 1-2 évvel korábbra is. Minden évet külön. Lehet, hogy fogsz rajta látni olyat, hogy "behajthatatlanként" könyveltek rá, és azért nullázódott le.


Ha volt tartozásod, biztos küldtek legalább 1 fizetési felszólítást a bejelentett lakcímedre, vagy ügyfélkapura.

Jó lenne kinyomozni, hogy mi a helyzet, mert engem is érdekelne, hogy ha szerinted volt, nem fizetted meg, akkor hova tűnt? :)

2019. júl. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lekérdeztem évekre visszamenőleg, és ez jött ki: 2017 májusàig jelzi a rendszer, hogy fizettem az eü járulékot, utàna nem. A számla nullás, sőt 700 ft adózói többlet van rajta.Sehol nem jelzi, hogy elévült volna, vagy nem tudták volna behajtani, és eddig egyetlen egy felszólítást sem kaptam.

Viszont azt sem mutatja, hogy munkaviszonyból eredően van fizetve most. Ez baj, vagy ezt nem is kéne mutatnia? Az adóbevallàsban természetesen szerepelt a jogviszonyom, viszont én nem jelentettem le a navnàl, hogy munkàba àlltam. Kellett volna?

( mennyivel jobb lett volna, ha ilyeneket tanítanak az iskolában...)


Szeretném ezt rendezni, hiszen nem szeretnék tartozást magamnak. Viszont leghamarabb jövő január környékén tudnám elkezdeni fizetni. Ha bemegyek az illetékes navhoz, hogy kiderítsük, mi van, akkor van rá esély, hogy ezt engedélyezik?

2019. júl. 30. 06:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés : azt le tudom valahogy ellenőrizni, hogy érvényes e a taj számom, tehát zöld vagyok e a rendszerben?
2019. júl. 30. 06:33
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt úgy tudod leellenőrizni, hogy elmész a háziorvoshoz valamivel és ott Ő meg tudja mondani: piros vagy zöld.
2019. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

"Viszont azt sem mutatja, hogy munkaviszonyból eredően van fizetve most"


Azt nem látod az "egyéni" adófolyószámládon, hiszen a béredből vonják az ehhez kötődő járulékot, azt pedig a munkáltató vallja be a SAJÁT kötelezettségei között, hiszen onnantól kezdve, hogy levonta Tőled, készfizető kezesként felel érte, így lesz SAJÁT kötelezettsége, nem pedig a Tiéd.


A munkaviszonyt nem kell Neked sehova bejelenteni, a munkáltatói bejelentés alapján automatikusan megszüntetik a járulékfizetési kötelezettséged onnantól kezdve.


A leírtak alapján valószínűleg rendezett a folyószámlád, én nem nagyon rugóznék ezen a továbbiakban.

2019. júl. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!