Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vám kérdés, más országba...

Vám kérdés, más országba érkezett a csomagom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rendeltem egy csomagot és most valamiért annak ellenére, hogy a ZIP code a város (Berlin) az utca mind német (németországban lakom) az ország az Magyarország. Nem tudom, hogy történhetett, a Paypal-hoz a német címem van megadva, mikor azzal fizetek, lehet elütöttem valamit, de felvettem a kapcsolatot az eladóval ezzel kapcsolatban. Viszont látom, hogy magyarországon most a VÁM-on vár a csomag, és azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg vámot kellene fizetnem, így is kellene? Mármint, nem fogom tudni magyarországon átvenni, és én azt szeretném, hogy németországba érkezzen a csomag.


A válaszokat előre is köszönöm!


2019. aug. 6. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a magyar posta sem hülye, de mivel ott ért az EUba a csomag, ott kell vámkezelni, ez a törvény. Ha ez megtörtént, minden bizonnyal továbbítják neked Németországba.
2019. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt.


Annyit még hozzátennék, hogy eredetileg Németországba érkezett a csomag (a DHL szerint) és onnan ment tovább a Magyarországi HUB-ra, így is a magyar Áfát kell fizetnem?

2019. aug. 6. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha a csomag MO-ra van címezve akkor nem csoda, hogy MO-ra érkezett... Elsődlegesen az országot nézik és csak utána a város / utca / IRSZ-t...
2019. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, mint mondtam, nem teljesen értem, hogy miert MO lett megadva, hiszen ha jól emlekszem, Németországot adtam meg, de az is lehet, hogy elrontottam valamit, nem a hibást keresem, hanem a választ a kérdésemre, köszönöm.
2019. aug. 6. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos ha nem lett volna egyértelmű, akkor:

MO-n fogják VÁM-olni, a magyar ÁFÁ-t és ha olyan akkor a VÁM-ot fogják rá kiszabni - aztán nem fogják tudni sehova sem kiszállítani, mivel MO-n nincs Berlin nevű város. End of story. A csomag pedig nem a tied ilyen esetben, hanem a feladóé, tehát őt kell megkeresned, hogy változtassa meg valami módon a címzést...

2019. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Ha érdekel mi lett a vége: beszéltem a DHL-el, és mondtam nekik, hogy rossz a címzés (már jött volna a vám éresítés) de így visszaküldték a feladónak. Beszéltem a feladóval és ők elküldik majd a jó címre.

2019. aug. 13. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!