Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ti vállalkozóként (nem egyéni,...

Ti vállalkozóként (nem egyéni, hanem Bt. Kft. ) sokalljátok a könyvelési, könyvvizsgálati díjat? "Haragszotok" érte, amiért ilyen magas? Szerintetek megérdemli az a szakember, akit fizettek ezért?

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha jó, akkor minden pénzt megér.

Ha viszont nem, akkor semennyit.

2019. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem sokallom, pedig nem keveset fizetek. Cserébe gyakorlatilag a nap 24 órájában elérhető a könyvelőm; akár pénzügyi, akár számviteli, akár adózási, akár alapvető jogi kérdésem van, fordulhatok hozzá, és olyan még nem volt, hogy egy napon belül ne válaszolt volna, mindig írásban, hogy legyen nyoma, mindig ott vannak mellékletben a hivatkozott a jogszabályok, és a szerződésünkben benne is van, hogy vállalja a felelősséget azért, ha egy kérdésben hibás választ adott, és emiatt többet kell fizetnem.

Igaz, hogy konkrétan háromszor annyit fizetek, mint az előző könyvelőmnek, de egy pillanatig nem bántam meg a váltást, mert az előzőnek általában mindenre az volt a válasza, hogy "Fú, figyi, ezt most így hirtelen nem tudom, mindjárt utána nézek." 3 napig semmi reakció, majd felhívtam, akkor kinyomott (nyilván ilyenkor jutott eszébe, hogy dolga lett volna), majd másfél óra múlva visszahívott, hogy "Hű, épp nagyon sürgős dolgom volt, de pont most akartalak felhívni, na szóval ezt meg ezt gondolom, de mérget azért nem vennék rá, kérdezz meg egy adószakértőt/ügyvédet/könyvvizsgálót/másik könyvelőt(???), aki jobban otthon van a témában." Hát köszi.

2019. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Sok könyvelő kettessel végzett és ők is vállalnak ügyfelet. 6 millió forintot fizettem ki eddig könyvelére. Aztán inkább megtanultam.
2019. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Neked a könyvelési díj a mániád?
2019. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A könyvelők többsége hülye. De aki jogi tanácsot kér tőlük, az még nagyobb idióta.
2019. aug. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

""Haragszotok" érte, amiért ilyen magas? "


Mit jelent a "magas"? Mert eléggé egyedien szokták árazni a cégeket. Pl számlák mennyisége alapján, vagy hogy milyen tevékenységei vannak (pl export, import). Pár éve kerek perec megmondtuk a könyvelő cégnek, hogy fele vagy lépünk. A fele lett. Ezekszerint annyiért is megéri nekik.

2019. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

6:

A könyvelők többsége megnézi mennyi az árbevétel, mennyi volt a profit és az alapján ad egy árat.

Nem ugyanannyiért fog könyvelni egy 1,5Mrd árbevételű cégnek és Kis Pista Bt-nek

2019. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Csak egy asszisztens vagyok egy könyvelő irodában, ott van a főnököm, aki nagyon profi, igazi varázsló. A törvényesség keretein belül mindent megtesz, hogy a cégek jól járjanak. Viszont a rázósabb dolgokat nem vállalja be. Amikor ilyen kérdéssel jön az ügyfél, akkor próbálja lebeszélni róla vagy más alternatívát kínálni, de ha hajthatatlan az ügyfél akkor lepapírozzák, hogy ő az adott pénzügyi döntést nem tanácsolja, nem vállalja érte a felelősséget a hatóságok előtt, minden következmény az ügyvezetőt terheli. 5 éve vagyok itt, erre nem volt példa, de korábban már volt ilyen.


A könyvelési díjak meg sajnos Pest központúak, legalább is 2-3xos díjat tudnak kérni a bp-i irodák, mint vidéken, mi hiába próbálnánk meg emelni, az ügyvezetők többsége nagyon sóher, pedig rengeteg pénzt keresett az iroda már nekik.

2019. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
megérdemli
2019. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha túlértékeli magát akkor nem, mivel megtanultam sok év alatt, hogy hígul a szakma és sok az önjelölt zseni. Sokszor kevesebbért több érhető el egy realista könyvelővel.

Ezt meg nem feltétlen csak szakmai alapon tudod lemérni ki az aki túlértékeli magát a piaci értékhez mérten, hanem személyiségi jegyek alapján is.

2019. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!