Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezeket fizetem minden hónapban...

Ezeket fizetem minden hónapban: -Személyi jövedelemadó -Nyugdíjbiztosítási járulék -Eg. Bizt. és m. e. p. járulék -OTP mnyp. Ezek közzül mindet kell havonta fizetnem? Nincs olyan tétel amit csak negyed évente kellene?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok. Van egy kis vegyesboltom. Én dolgozom ott minden nap. Se alkalmazottam se segítő családtag. Ugyebár minden hónappban fizetnem kell a járulékokat.
2010. júl. 13. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A vállalkozói kivéted járulékait, adóját minden hónap 12-ig kell befizetni. Ezek között nincs olyan, amit negyedévente lehet.


Azt biztosan tudod, hogyha nyereséges vagy, akkor személyi jövedelemadó előleget kell fizetned. Azt az előleget negyedévente kell fizetni.

2010. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én már fizetem a Személyi jövedelemadót! Ezt kellene negyed évente?
2010. júl. 14. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értetted amit írtam.


A személyi jövedelemadó egyéni vállalkozó esetében 3 részből áll.

-a vállalkozói kivéted utáni személyi jövedelemadó-ezt havonta kell fizetned a többi járulékkal együtt,

-ha nyereséges vagy akkor is személyi jövedelemadót fizetsz-ezt negyedévente kell

-ha év végén marad adózás után még nyereséged- "osztalék"-

akkor azután is személyi jövedelemadót fizetsz

2010. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, és pont ez a legnagyobb hátránya az egyéni vállalkozásnak, sajnos...
2010. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!