Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkaado ram terhelheti a...

A munkaado ram terhelheti a kotelessegbol megvasarolt munka ruhazatot?

Figyelt kérdés

Semmi fele formaban nem tajekoztatott errol a belepeskor.

Vartam a hivatalos munkakori leirasom amibe rogzitve van a ledolgozando orak szama, munkahely helyszini meghatarozasa stb.

Igerte, h mindent rendez de napokkal kesobb sem tortent elore lepes.

Mivel egesz nap a munkahelyen humorkodott,

Jeleztem neki, h elbizonytalanodtam es szeretnek mashol dolgozni.

O eleg rosszul vette es mondtam neki, h semmi gond csak szeretnek elszamolni es munkat valtani.

Most azt mondta, h a munkaruhat leakarja vonni.

Ez jogszeru? Kotelezo munkaruhat jogszeru levonni a munkavallalotol?

Raadasul a link hozzallas miatt leptem ki.


2019. aug. 28. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hétfőn a munkaadó átadta a munkaruhát, amelyet a munkavégzés során viselni kell, akkor ha szerdán kilépsz nyilván nem telt le a kihordási idő, azaz kérheti az időarányos árát.

A kötelezően viselendő munkaruhát a munkáltató állja.

2019. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. aug. 28. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden munkáltatónál kell lennie egy munkaruha-juttatást leíró belső szabályzatnak. Ami abban van, az a mérvadó.


Ha a munkáltató munkaruhát biztosít (mert a munkavégzés szennyezi a saját ruhádat stb.), akkor azt bizonyos kihordási időre adja. Ha ez az idő letelik, akkor másikat kell biztosítania.

Ha kihordási időn belül valakinek megszűnik a munkaviszonya, akkor a kihordási időből fennmaradó időszakra időarányosan megfizettetheti a munkaruha árát a dolgozóval. Ha ezt teszi, akkor a munkaruha a Tied, a munkáltató nem rendelkezhet felette.


Viszont ezt "illik" jelezni a dolgozónak, konkrétan jó lenne, ha aláírna azzal kapcsolatban egy nyilatkozatot, hogy a belső szabályzatot megismerte, a benne foglaltakat magára nézve kötelezőnek ismeri el. Vagyis tud arról, hogy adott esetben megtérítési kötelezettsége keletkezik. Egyébként milyen alapon követelődzik a munkáltató?


Nálunk volt olyan dolgozó, aki nem fogadta el a munkaruhát, és tudomásul vette, hogy ha a sajátja szennyeződik, nem reklamálhat.


A védőruha más történet, az nem munkaruha. Azt köteles biztosítani a munkáltató, és a dolgozónak vele kapcsolatban térítési kötelezettsége soha nem keletkezhet.

2019. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!